Goniec.pl
Krzysztof Zatycki/ZUMA / SplashNews.com/East News

Krzysztof Zatycki/ZUMA / SplashNews.com/East News

Niebywałe sceny podczas spotkania Donalda Tuska. Z sali padły zaskakujące słowa

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ostatnie dni nie oszczędzają Donalda Tuska. Lider PO nie ma dobrej prasy, a w dobitny sposób świadczą o tym liczne incydenty, które miały miejsce w przeciągu kilkudziesięciu ostatnich godzin. Najpierw został wygwizdany w Świdnicy, a w czasie wieczornego spotkania z mieszkańcami Dzierżoniowa pod jego adresem padło wiele nieprzychylnych słów. Były premier się nie załamał i przyjął nietypowy zakład.

Donald Tusk to jedna z najjaśniejszych person polskiej sceny politycznej. Lider opozycji ponownie chce poczuć smak władzy, dlatego zdecydował się powrócić do rodzimej polityki. Jego głównym celem jest detronizacja Prawa i Sprawiedliwości i odzyskanie swojej politycznej tożsamości.

Jarosław Kaczyński próbuje okiełznać polityków PiS, postawił ultimatum

Jarosław Kaczyński postawił w PiS ultimatum. Nawet Mateusz Morawiecki musi się do niego dostosować

CZYTAJ DALEJ

Może się okazać, że będzie to niezwykle wymagające, wręcz żmudne zadanie. Wielu Polaków nie pała sympatią do byłego premiera, a niechęć do jego osoby wzmacnia agresywna narracja partii rządzącej, a także publicznej telewizji, która wykorzystuje niemal każdą okazję, by dopiec liderowi PO.

Do niebywałych incydentów z udziałem byłego premiera doszło w Świdnicy (gdzie został wygwizdany), a także w Dzierżoniowie, gdzie zgromadzony tłum miał sporo wątpliwości, zarówno do programu wyborczego, jak i obietnic opozycji.

W trakcie spotkania z mieszkańcami usłyszał, że opowiada bajki" i "więcej niż 20 proc. nie przekroczy". Polityk nie wytrzymał i w odpowiedzi na zarzuty tłumu przyjął specjalny zakład.

Lider PO rozpoczął swoje wystąpienie od tradycyjnego nakreślenia sytuacji wewnątrz kraju, nawiązując do pytania, kiedy w naszym kraju pojawi się waluta euro.

- Opinia publiczna jest podzielona. W parlamencie mamy partię rządzącą, która wygrała wybory i jest przeciwna wejściu do strefy euro. Prezes Kaczyński (...) mówi, że może ok, ale wiadomo, że do tego nie dojdzie za naszego życia - wskazał Tusk.

Były premier podkreślił, że politycy PiS, jak i wielu Polaków podchodzi sceptycznie do wprowadzenia tej waluty w naszym kraju. Dodał, że wiele osób opowiadało nieprawdę na temat euro, że jest ono niekorzystne, a także może zrujnować Polskę.

Lider opozycji zaznaczył, że podobne opinie pojawiały się w innych krajach, gdzie wprowadzano euro. Przytoczył przykład Słowacji, a także Litwy.

Nagle jeden z mieszkańców Dzierżoniowa zarzucił Tuskowi niebywałą rzecz. "Pan bajki odpowiada" można było usłyszeć w czasie spotkania.

Reakcja szefa Po była niemal natychmiastowa. Odpowiedział w zaskakujący sposób

- To nieładnie mówić, że opowiadam bajki, bo w przeciwieństwie do pana prawdopodobnie ja znam fakty w tych krajach, znam tych wszystkich ludzi, którzy wprowadzili do strefy euro Słowację i kraje bałtyckie, i muszę powiedzieć, że od pierwszych dni od wejścia do strefy euro jeszcze rok temu byłem w stałym kontakcie z tymi przywódcami - przekonywał polityk.

Donald Tusk zaznaczył, że w tych niezwykle wymagających czasach cały Zachód musi być zjednoczony. Nagle ktoś z sali zadał nietypowe pytanie. "Kiedy dostęp do broni".

Na reakcję Tuska nie trzeba było długo czekać. - Jak słyszę emocje w pańskim głosie, to mam nadzieję, że szybko dostępu do tej broni nie będziemy mieli.

Lider PO przyjął nietypowy zakład. Chodzi o jego wynik w wyborach

Szef Platformy Obywatelskiej odpowiedział na krytykę rodowitego wrocławianina, który od 20 lat mieszka w Irlandii. Mężczyzna zapowiedział, że starania polityka nie przyniosą rezultatu, ponieważ jego wynik nie przekroczy 20 procent.

W odpowiedzi były premier zaproponował niebywały zakład.

- Pan powiedział 20 proc. Ja, gdybym zakładał, że to będzie 20 proc., to bym wam głowy nie zawracał. Oczywiście nie wiem, czy będzie wspólna lista, czy nie. Taki honorowy zakład o przekonanie przyjmuję. Uważam, że będzie ponad 30 proc. Spotkamy się w Dzierżoniowie i zobaczymy, kto będzie miał rację - mówił Donald Tusk.

- Mam też osobistą satysfakcję, że jak tu na moim miejscu stałby lider jakiejkolwiek innej partii opozycyjnej z Polski, to te 20 proc. przyjąłby jako największy komplement. Kompleksów w tej sprawie nie mam - zażartował lider opozycji.

Oni odeszli na zawsze. Tych bohaterów serialu "Ranczo" już więcej nie zobaczymy/TRICOLORS/East News

"Ranczo". Oni odeszli na zawsze. Tych bohaterów serialu już więcej nie zobaczymy

Przez serial "Ranczo" przewinęło się wielu wspaniałych aktorów. Niestety, wielu z nich odeszło z tego świata i już więcej ich nie zobaczymy. Kto z obsady udał się na "tamten świat"?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: Wirtualna Polska

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

TikTok/jerry.krupa

Wiadomości

Ujawnił jak producenci robią w balona klientów. Niewielu zauważyło, co dzieje się z produktami

Czytaj więcej >
Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą pomóc jej bliskim.

Wiadomości

Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą im pomóc

Czytaj więcej >
Pixabay.com svklimkin

Wiadomości

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >