Goniec.pl > Wiadomości > Putin pokazał się podczas parady w Dniu Zwycięstwa. Jego wygląd budzi dyskusje
Maria Glinka
Maria Glinka 09.05.2022 13:07

Putin pokazał się podczas parady w Dniu Zwycięstwa. Jego wygląd budzi dyskusje

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Władimir Putin przemawiał z okazji Dnia Zwycięstwa, ale uwagę zwróciły nie tylko jego kłamliwe słowa. Prezydent Rosji znów wyglądał na opuchniętego, co wzmogło pogłoski o jego pogarszającym się stanie zdrowia. Zdaniem niektórych Władimir Putin może przyjmować sterydy.

W trakcie wystąpienia z okazji 77. rocznicy Dnia Zwycięstwa Władimir Putin przekonywał, że wysłanie wojsk do Ukrainy było "jedynym słusznym rozwiązaniem". Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Opuchnięty Władimir Putin na obchodach Dnia Zwycięstwa

W poniedziałek 9 maja w trakcie obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie oczy całego świata znów zwróciły się w stronę Władimira Putina. Zainteresowanie wzbudził wygląd prezydenta.

Władimir Putin z uśmiechem na twarzy kroczył między współpracownikami. Uwagę zwrócił m.in. jego utykający sposób chodzenia.

Jednak nie tylko ten element budzi wątpliwości w kontekście zdrowotnym. W trakcie poniedziałkowych obchodów Władimir Putin wyglądał na opuchniętego. Miał też opuchnięte palce.

To nie pierwszy, kiedy przywódca pojawił się w takim wydaniu w przestrzeni publicznej. Jego opuchnięta twarz wzbudziła zainteresowanie również pod koniec kwietnia, kiedy Władimir Putin przemawiał na posiedzeniu Rady Ustawodawców. Wówczas spekulowano, że prezydent może przyjmować sterydy, które mają mu pomagać w walce z poważną chorobą.

fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Co się dzieje ze zdrowiem Władimira Putina?

Już wcześniej komentatorzy i dziennikarze zwrócili uwagę na dziwne zachowanie prezydenta Rosji. Tuż przed spotkaniem z Aleksandrem Łukaszenką ręce Władimira Putina drżały w nienaturalny sposób. Z kolei podczas spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu kurczowo trzymał się stołu.

Jednak kondycja zdrowotna prezydenta Rosji jest owiana tajemnicą. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Władimir Putin może chorować na raka tarczycy. Dziennik Projekt twierdzi, że w ostatnich latach Jewgienij Seliwanow, chirurg onkologiczny specjalizujący się w raku tarczycy, odwiedził Władimira Putina aż 35 razy.

Z kolei "Daily Mail" twierdzi, że Władimir Putin może cierpieć na nowotwór żołądka. Bazując na źródłach w Kremlu, donosi, że prezydent ma niebawem przejść operację.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl