Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński i Donald Tusk powinni przejść na emeryturę? Polacy zdecydowali
Irmina Jach
Irmina Jach 09.05.2022 07:58

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk powinni przejść na emeryturę? Polacy zdecydowali

Tusk Kaczyński
Pawel Wodzynski/East News

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk nie mają powodów do radości. Instytut Pollster - na zlecenie Super Expressu - przeprowadził sondaż, z którego wynika, że większość Polaków już teraz wysłałaby ich na przymusową emeryturę.

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk są obecni na polskiej scenie politycznej od ponad dwóch dekad. Polacy niezmiennie dokonują wyboru pomiędzy Platformą Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością. Nie ukrywają przy tym, że mają tego serdecznie dość.

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk powinni odejść na emeryturę? Polacy nie mają wątpliwości

Na pytanie, czy prezes Prawa i Sprawiedliwości powinien przejść na emeryturę, "zdecydowanie tak" odpowiedziało aż 66 procent respondentów. 18 procent badanych skłoniło się ku odpowiedzi "raczej tak". Przeciwnych natychmiastowej emeryturze Jarosława Kaczyńskiego było zaledwie 8 procent uczestników sondażu.

Donald Tusk, który wrócił do polskiej polityki zaledwie rok temu, również nie może liczyć na przychylność Polaków. Odejścia szefa Platformy Obywatelskiej oczekuje łącznie 61 procent respondentów. Po 8 procent dostały odpowiedzi "raczej nie" i "zdecydowanie nie".

- To pokazuje, że naród chce daleko idących zmian w klasie politycznej - skomentował dla Super Expressu prof. Kazimierz Kik. - Niestety, wodzowie nie pozostawiają następców i ciężko będzie zapełnić lukę po obu panach - dodał ekspert.

W kuluarach mówi się, że Jarosław Kaczyński opuści szeregi Prawa i Sprawiedliwości w lipcu 2025 roku, kiedy kończy się kadencja prezesa. Jego naturalnym następcą jest aktualny premier Mateusz Morawiecki, który w ostatnich czasach aktywnie działa u boku prezesa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Super Express