Goniec.pl > Polityka > Przemysław Czarnek ogłosił nowe rozporządzenie MEiN. Nauki biblijne oraz o rodzinie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.10.2022 18:54

Przemysław Czarnek ogłosił nowe rozporządzenie MEiN. Nauki biblijne oraz o rodzinie

Przemysław Czarnek ogłosił nowe rozporządzenie MEiN, jest związane z religią
Pawel Wodzynski/East News

Przemysław Czarnek dobrze wie, czego (w jego opinii) potrzebuje polska edukacja. Nie jest to zapewnienie opału na zimę szkołom, czy nauczenie uczniów, jak rozliczać podatki. - Chcemy wzmocnić biblistykę polską - oświadczył minister edukacji na inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na KUL. Szef MEiN ujawnił, że podpisane zostało zupełnie nowe rozporządzenie. Nauki biblijne oraz nauki o rodzinie niedługo staną się klejnotem w koronie Przemysława Czarnka.

Przemysław Czarnek nie przestaje zaskakiwać pomysłem na polskie szkolnictwo. Minister edukacji wydaje się wyraźnie zainspirowany antyutopijną powieścią Margaret Atwood "Opowieści podręcznej" przedstawił kolejną rewolucyjną myśl.

Minister edukacji był gościem na swojej Alma Mater Na uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim padły słowa, które dla wielu osób zainteresowanych przyszłością rodzimej edukacji będzie smutnym powiewem rzeczywistości.

Przemysław Czarnek podpisał nowe rozporządzenie

Przemysław Czarnek i jego długopis sieje w polskich szkołach oraz na uczelniach postrach. Minister edukacji nie ukrywa, że jego spojrzenie na edukację się nie zmieniło i nadal kręci się wokół... wiary. Polityk zapomniał, że w centrum powinna znaleźć się wiedza.

W czasie przemówienia na KUL Przemysław Czarnek oświadczył, że polska nauka szczególnie potrzebuje... nauk biblijnych oraz nauk o rodzinie. - W ramach swojego wystąpienia szef resortu edukacji i nauki powiedział, że po wielu miesiącach konsultacji i rozmów podpisał rozporządzenie ustanawiające dwie nowe dziedziny i dyscypliny naukowe - czytamy na stronie resortu edukacji.

- Dwie z nich są szczególnie ważne dla Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. To nauki o biblii w ramach dziedziny teologii oraz nauki o rodzinie.  Chcemy wzmocnić biblistykę polską po to, żeby w Polsce mógł powstać ośrodek na miarę tego, który jest w Jerozolimie, w Szwajcarii czy Stanach Zjednoczonych. Mamy taki potencjał i ten potencjał jest tutaj na KULu. Również tutaj jest wielki potencjał aby dziedzina nauk o dziedzinie dalej się rozwijała - powiedział Przemysław Czarnek. Minister nie ukrywał dumy.

Kryzys przez który znikniemy za 50 lat

Zaangażowana młodzież to marzenie Przemysława Czarnka, ale wydaje się, że porozumienie na poziomie merytorycznym może nie nadejść. W czasie, gdy młode pokolenie Polaków walczy o świadomość na temat kryzysu klimatycznego, minister edukacji walczy o więcej religii w ośrodkach naukowych.

Zdaniem Przemysława Czarnka tylko nauki biblijne są w stanie nas uratować. Okazuje się, że specjaliści obserwują niebezpieczny "atak na rodzinę i kryzys rodziny". Minister musiał działać na rzecz przyszłych pokoleń. - Ważne jest ustanowienie dziedziny i dyscypliny nauk o rodzinie, żeby o rodzinie rozmawiać w sposób naukowy, prawdziwy, bo nauka to poszukiwania prawdy - wyjaśniał.

- Trzeba na nowo znaleźć prawdę o rodzinie i tę prawdę społeczeństwu pokazać, bo bez tego wszystkie nasze starania, cały ten rozwój KUL na nic się zda. Bez rodziny nie będzie nas za 50 lat - dodawał Przemysław Czarnek, który bardziej niż minister edukacji wydaje się "ministrem forsowania religii w nauce".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl