Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Propaganda w rosyjskiej telewizji. "Nie ma takiego języka jak ukraiński"
Irmina Jach
Irmina Jach 26.04.2022 11:22

Propaganda w rosyjskiej telewizji. "Nie ma takiego języka jak ukraiński"

Propaganda
Twitter/JuliaDavisNews

W państwowej telewizji Rossija 1 wyemitowano materiał, w którym zaznaczono, że "nie ma takiego języka jak ukraiński". Te słowa padły z ust Siergieja Michejewa, który zasłynął w marcu, kiedy to groził atakiem nuklearnym w Europie, jeśli dojdzie do utworzenia misji pokojowej NATO w Ukrainie.

Julia Davis, dziennikarka "The Daily Beast", która podzieliła się nagraniem w sieci, zauważyła, że "nikt w studio się nie sprzeciwiał" kontrowersyjnym poglądom Siergieja Michajewa. Przypomnijmy, że rosyjski propagandzista jest politologiem.

Skandaliczne sceny w rosyjskiej telewizji. "Nie ma takiego języka jak ukraiński"

Siergiej Michajew na antenie Rossija 1 stwierdził, że w Ukrainie "nawet tamtejsi naziści mówią po rosyjsku". - Zobaczcie, oni nie mówią po ukraińsku. Mówi się o jakiejś Ukrainie, ich narodzie, niepodległości, a gdzie jest język ukraiński? - mówił.

Wojna w Ukrainie. Na antenie państwowej telewizji grożono atakiem nuklearnym

To kolejny raz, kiedy Siergiej Michajew wypowiadał się na antenie państwowej telewizji, szerząc wyjątkowo szkodliwą propagandę. - Jeśli stworzycie misję pokojową NATO, dostaniecie atak nuklearny na terenie Europy - mówił w marcu.

Politolog dodał, że z Warszawy "nie zostałoby nic po dwóch sekundach", a z Polską i Litwą, Rosja "poradziłaby sobie szybciej niż z Ukrainą". Z jego twierdzeniami żywiołowo zgadzał się wówczas znany propagandysta Władimir Sołowjow.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl