Goniec.pl > Wiadomości > Prezydent Ukrainy opublikował nowe wideo. Zełenski nadaje prosto z kijowskich ulic
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.02.2022 08:17

Prezydent Ukrainy opublikował nowe wideo. Zełenski nadaje prosto z kijowskich ulic

Wołodymyr Zełenski
Twitter/Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zamieścił w sieci nagranie, na którym nadaje prosto z ulic obleganego przez Rosjan z Kijowa. Przywódca Ukraińców ostrzega w nim przed dezinformacją i zapewnia, że zamierza do końca walczyć o kraj.

Nagranie pojawiło się w sieci w sobotę nad ranem. Zełenski nagrał je wprost z kijowskich ulic. Miasto w nocy dzielnie broniło się przed rosyjskimi najazdami, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Zełenski dementuje fałszywe informacje

Ukraińska armia ma za sobą ciężkie godziny walki o swoją stolicę. Strzały miały paść m.in. w pobliżu rządowych budynków. Już wcześniej prezydent Zełenski stwierdził, że jestem celem numer jeden Rosjan, odmówił jednak ewakuacji z Kijowa. Dziś rano przywódca Ukrainy nagrał pokrzepiające wideo, na którym dzielnie oświadcza, że zamierza walczyć o niepodległość państwa do ostatniej kropli krwi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednocześnie polityk ostrzegł przed dezinformacją. W sieci rozpowszechniane są bowiem fałszywe pogłoski o tym, że Zełenski nakazał armii poddanie się. Ten jednak stanowczo zaprzecza.

Mieszkańcy Kijowa proszeni są o udanie się do schronów i niewychodzenie na ulice miasta. Celem Rosjan pada, niestety, nie tylko infrastruktura wojskowa, ale także obiekty cywilne.

WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ Z NASZEJ RELACJI NA ŻYWO KLIKAJĄC TUTAJ

Kijów jest kluczowy dla Ukraińców, jak i Rosjan, którzy chcą obalić władze Ukrainy i zainstalować w stolicy swój własny marionetkowy rząd. Analitycy twierdzą też, że łupem rosyjskiej armii może paść Lwów, do którego ewentualnie mógłby ewakuować się gabinet Zełenskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: goniec.pl