Goniec.pl > Polityka > Polska przekazała Ukrainie amunicję. "Konwój już dotarł"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.02.2022 22:46

Polska przekazała Ukrainie amunicję. "Konwój już dotarł"

wojsko polskie
Twitter @mblaszczak

W piątek po południu minister obrony narodowej poinformował, że do Ukrainy wjechał już polski sprzęt, który pomoże w walce z Rosjanami. - Jesteśmy solidarni - napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Spełniły się zapowiedzi polskiego rządu, Ukraina otrzymała właśnie wsparcie militarne. W piątek 25 lutego Mariusz Błaszczak przekazał, że granica polsko-ukraińska została przekroczona przez specjalistyczny sprzęt.

Mariusz Błaszczak: polski konwój dotarł do Ukrainy

- Konwój z amunicją, którą przekazujemy Ukrainie dotarł już do naszych sąsiadów - napisał Mariusz Błaszczak na swoim profilu na Twitterze.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej do wpisu dołączył zdjęcie kilkunastu wojskowych ciężarówek stojących w korku. Pojazdy najprawdopodobniej przewoziły sprzęt ofiarowany przez polską armię.

- Wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji - dodał minister obrony narodowej.

Trzeba jednak zauważyć, że Wojsko Polskie nie zostanie wysłane na Ukrainę. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oznajmił, że nie ma mowy o wysyłaniu wojsk NATO, czyli również wojsk polskich, na Ukrainę.

Deklaracje o pomocy militarnej padły już na początku lutego

Piątkowe informacje przekazane przez Mariusza Błaszczaka to spełnienie obietnicy, która padła ze strony polskich władz już na początku lutego. To właśnie wtedy Ukraińcy usłyszeli istotne - szczególnie z punktu widzenia czwartkowego ataku Rosji na Ukrainę - zapewnienie.

- Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt: przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe "Piorun" oraz amunicję - deklarował wówczas Mariusz Błaszczak.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl