Goniec.pl

HANDOUT/AFP/East News

Zełenski do przywódców UE: "To może być ostatni raz, kiedy widzicie mnie żywego"

25 Lutego 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

W czwartek wieczorem Wołodymir Zełenski rozmawiał z przywódcami Unii Europejskiej. Prezydent Ukrainy miał uprzedzić swoich rozmówców o tym, że stał się celem wrogich wojsk i być może po raz ostatni występuje przed nimi żywy.

Podczas telekonferencji zeszłej nocy prezydent Ukrainy Zełenski powiedział przywódcom UE: To może być ostatni raz, kiedy widzicie mnie żywego – powiedziały mi dwa źródła, które poinformowały mnie o rozmowie – przekazał na Twitterze korespondent dyplomatyczny w Walla News i korespondent Axios na Bliski Wschód, Barak Ravid

Na słowa prezydenta Ukrainy zareagował Andrzej Duda podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki.

- Jest zatrważającym przeżyciem, kiedy przyjeżdżasz do prezydenta sąsiedniego kraju, twojego kolegi, po to, żeby wesprzeć go w trudnej sytuacji w obliczu agresji, która jest nieuchronna i słyszysz od niego, że już się możecie więcej nie spotkać - powiedział Duda.

Rozmowy z przywódcami Zachodu nie poszły po myśli prezydenta Zełenskigo. Jak ujawnił, w czasie rozmowy wprost zapytał, czy Ukraina zostanie przyjęta do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nie dostał jednak ostatecznej odpowiedzi.

Wszystko zależy wyłącznie od naszych bohaterów, od naszego narodu. I od wielkiego wsparcia od naszych przyjaciół – podsumował czwartkowe rozmowy prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski wygłosił orędzie do narodu

W nocy z czwartku na piątek Wołodymyr Zełenski wygłosił orędzie do narodu. Prezydent Ukrainy zaapelował do rodaków, by przestrzegali godziny policyjnej i uważali na "wrogie grupy dywersyjne, które weszły do ​​Kijowa". Dodał również, że "wróg morduje ludzi i zamienia miejsca cywilne w cele wojskowe".

Pozostaję w stolicy, z moim narodem. Moja ojczyzna to Ukraina. Moje dzieci też są na Ukrainie. Teraz nie mogę powiedzieć, gdzie się znajduję. Wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden, moja rodzina jest celem numer dwa – podkreślił Zełenski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego o wysyłaniu wojsk NATO na Ukrainę

  • Marynarz wysadził most, żeby spowolnić atak Rosjan. Zginął w wybuchu

  • Rosyjski minister spraw zagranicznych: Rosja nie zamierza okupować Ukrainy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje zaledwie 22-letni strażak. "Odszedł na wieczną służbę"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Trump z zarzutami. Czy trafi do więzienia?
Czytaj więcej >

Polska

Mężczyzna powiesił się w bloku. Sąsiedzi ujawnili kim był, trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Polska

Znokautował policjantkę w cywilu. Porażające nagranie w sieci
Czytaj więcej >

Polska

Próbował wynająć pokój na Podhalu, kilka godzin później wpadł w ręce policji. Powód zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Operator koparki znalazł to na budowie, od razu chwycił za telefon. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]