Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zełenski do przywódców UE: "To może być ostatni raz, kiedy widzicie mnie żywego"
Monika Majko
Monika Majko 25.02.2022 21:07

Zełenski do przywódców UE: "To może być ostatni raz, kiedy widzicie mnie żywego"

EN 01514216 1391
HANDOUT/AFP/East News

W czwartek wieczorem Wołodymir Zełenski rozmawiał z przywódcami Unii Europejskiej. Prezydent Ukrainy miał uprzedzić swoich rozmówców o tym, że stał się celem wrogich wojsk i być może po raz ostatni występuje przed nimi żywy.

Podczas telekonferencji zeszłej nocy prezydent Ukrainy Zełenski powiedział przywódcom UE: To może być ostatni raz, kiedy widzicie mnie żywego – powiedziały mi dwa źródła, które poinformowały mnie o rozmowie – przekazał na Twitterze korespondent dyplomatyczny w Walla News i korespondent Axios na Bliski Wschód, Barak Ravid

Na słowa prezydenta Ukrainy zareagował Andrzej Duda podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki.

- Jest zatrważającym przeżyciem, kiedy przyjeżdżasz do prezydenta sąsiedniego kraju, twojego kolegi, po to, żeby wesprzeć go w trudnej sytuacji w obliczu agresji, która jest nieuchronna i słyszysz od niego, że już się możecie więcej nie spotkać - powiedział Duda.

Rozmowy z przywódcami Zachodu nie poszły po myśli prezydenta Zełenskigo. Jak ujawnił, w czasie rozmowy wprost zapytał, czy Ukraina zostanie przyjęta do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nie dostał jednak ostatecznej odpowiedzi.

Wszystko zależy wyłącznie od naszych bohaterów, od naszego narodu. I od wielkiego wsparcia od naszych przyjaciół – podsumował czwartkowe rozmowy prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski wygłosił orędzie do narodu

W nocy z czwartku na piątek Wołodymyr Zełenski wygłosił orędzie do narodu. Prezydent Ukrainy zaapelował do rodaków, by przestrzegali godziny policyjnej i uważali na "wrogie grupy dywersyjne, które weszły do ​​Kijowa". Dodał również, że "wróg morduje ludzi i zamienia miejsca cywilne w cele wojskowe".

Pozostaję w stolicy, z moim narodem. Moja ojczyzna to Ukraina. Moje dzieci też są na Ukrainie. Teraz nie mogę powiedzieć, gdzie się znajduję. Wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden, moja rodzina jest celem numer dwa – podkreślił Zełenski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl