Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zaatakowano witrynę rosyjskiego MON. Hakerzy z Anonymous wykradli rządową bazę danych
Monika Majko
Monika Majko 25.02.2022 23:29

Zaatakowano witrynę rosyjskiego MON. Hakerzy z Anonymous wykradli rządową bazę danych

EN 01407647 1445
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Wczoraj grupa hakerska Anonymous poinformowała o wypowiedzeniu cyberwojny Rosji. Aktywiści twierdzą, że włamali się do bazy danych serwisu internetowego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Zdobyte informacje zostały udostępnione w sieci.

- Kolektyw Anonymous wykradł bazę danych ze strony Ministerstwa Obrony Rosji - przekazała grupa Anonymous m.in. na Twitterze. 

Grupa Anonymous włamała się do bazy danych witryny rosyjskiego Ministerstwa Obrony

Anonymous publicznie udostępniło link, z którego można pobrać dane rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Post z linkiem zdążył już jednak zostać zablokowany na Twitterze jako "naruszający zasady serwisu".

Wyciek danych z witryny rządowej to tylko jeden z wielu cyberataków, które w ostatnich godzinach przypuścili na Rosję aktywiści globalnej grupy hakerskiej. Ich aktywność ma być odpowiedzią na brutalną inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wiadomo o jakie dokładnie dane chodzi, podobnie ciężko jest potwierdzić, że faktycznie zostały one wykradzione.

Wcześniej grupie Anonymous udało się m.in. zablokować witrynę rosyjskiej telewizji "Russia Today", a także strony: sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, government.ru, kremlin.ru, rt.com. O swoich działaniach hakerzy informują za pomocą mediów społecznościowych.

Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem - podkreślili aktywiści Anonymous na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl