Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosyjskie wojska próbują przejąć Kijów. Zelenski apeluje do mieszkańców stolicy
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 26.02.2022 03:53

Rosyjskie wojska próbują przejąć Kijów. Zelenski apeluje do mieszkańców stolicy

Walka o Kijów

Noc z piątku na sobotę będzie kluczowa dla Kijowa i Ukrainy. Najbliższe godziny będą decydujące, bo wojska próbują przejąć Kijów. Prezydent Ukrainy zaapelował do mieszkańców i podjął decyzję, że nie będzie się ewakuował.

Według armii Ukraińskiej, wojska wroga próbują wejść do stolicy z kilku stron. Ukraińcy podają, że rosyjscy spadochroniarze chcieli zdobyć bazę lotniczą, która znajduje się w pobliżu Wasylkowa - miasta około 40 kilometrów na południe od Kijowa. Atak został odparty.

Z kolei reporterzy CNN donoszą, że Kijów jest stopniowo okrążany. Telewizja opublikowała nagrania z walk do których doszło na zachód od stolicy.

W związku z coraz bardziej napiętą sytuacją prezydent Ukrainy zaapelował do mieszkańców i prosił ich o obronę Kijowa. Na przestrzeni ostatnich 24 godzin miały miejsce najgorsze walki.

Niezależny kanał NEXTA powołując się na Washington Post podaje, że prezydent Zelensky odmówił ewakuacji z Kijowa i zostanie w stolicy.

Mieszkańcy nie biorący udział w walkach proszeni są o nie wychodzenie z domu. Apel wystosowano szczególnie do osób z rejonu śródmieścia, Szulyavki i Politechniki.

WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ Z NASZEJ RELACJI NA ŻYWO KLIKAJĄC TUTAJ

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Tagi: