Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar domu w polskiej miejscowości. W zgliszczach dokonano tragicznego odkrycia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 22:19

Pożar domu w polskiej miejscowości. W zgliszczach dokonano tragicznego odkrycia

pożar
Facebook @KW PSP w Rzeszowie

W środę 6 grudnia w Szówsku niedaleko Jarosławia (woj. podkarpackie) doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Spłonął drewniany dom. Strażacy tuż po ugaszeniu ognia w zgliszczach dokonali makabrycznego odkrycia. To niejedyny tragiczny pożar dzisiejszego dnia w Polsce.

Pożar domu w Szówsku. Budynek spłonął doszczętnie

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w Szówsku w środę 6 grudnia tuż przed godziną 5 nad ranem. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnych z powiatu jarosławskiego. - W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęty był cały drewniany dom - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Strażacy pracujący na miejscu zdarzenia walczyli z ogniem, tak aby płomienie nie przeniosły się na sąsiednie budynki. Drewniany dom spłonął doszczętnie. 

Od poniedziałku w Biedronce wyjątkowe produkty. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Pożar w Szówsku. Strażacy dokonali tragicznego odkrycia

Strażacy pracujący na miejscu tuż po ugaszeniu pożaru rozpoczęli przeczesywanie pogorzeliska. W zgliszczach odnaleziono ciało mężczyzny. Najprawdopodobniej ofiarą jest 67-letni właściciel domu. To potwierdzą w najbliższym czasie odpowiednie badania.

Strażacy nie informują o przyczynach pożaru. Wiadomo, że sprawa trafiła do prokuratury, która objęła nadzór nad śledztwem policyjnym.

pozar1.png
Facebook @Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Tragiczny pożar w Koninie

Również dzisiaj 6 grudnia doszło do tragicznego pożaru w Koninie (woj. wielkopolskie). Strażacy, którzy otrzymali zgłoszenie o pożarze w baraku socjalnym przy ul. Nadrzecznej, odnaleźli w mieszkaniu częściowo zwęglone zwłoki 40-latka. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia także będą wyjaśniane.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, w środku panowało silne zadymienie, płomienie wychodziły na zewnątrz, jedno z okien było wybite - informował PAP oficer prasowy KM PSP w Koninie st. kpt. Sebastian Andrzejewski. - W trakcie prowadzonych działań zauważyliśmy, że w pomieszczeniu znajdują się częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny - przekazał strażak.

 

Źródło: PAP