Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny pożar domu letniskowego w Mielenku. W zgliszczach odnaleziono ciało
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.12.2023 12:18

Tragiczny pożar domu letniskowego w Mielenku. W zgliszczach odnaleziono ciało

Pożar
KM PSP Koszalin

W nocy z soboty na niedzielę (2-3 grudnia) aż 8 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego w Mielenku (woj. zachodniopomorskie). Strażacy po ugaszeniu ognia i przeszukaniu całego budynku, dokonali tragicznego odkrycia.

Pożar w Mielenku. Spłonął domek letniskowy

Do pożaru w Mielenku (pow. koszaliński) doszło około godz. 3.30 w nocy z soboty na niedzielę przy ul. Jantarowej. Ogień zajął niemal cały domek letniskowy, a także zaparkowany nieopodal budynku samochód.

Na miejscu w akcji gaśniczo-ratowniczej brało udział aż osiem zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu pożaru strażacy dokładnie przeszukali zgliszcza, gdzie dokonali tragicznego odkrycia.

Śnieg zasypie Polskę. Padać będzie niemal przez całą niedzielę

Pożar w Mielenku. W zgliszczach znaleziono ciało

- Po przeszukaniu pomieszczeń budynku objętego pożarem odnaleziono zwęglone ciało - poinformował PAP rzecznik KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak.

- Strażacy, którzy z poziomu podnośnika walczyli z ogniem, około 3.30 nad ranem dostrzegli, że na poddaszu leży ciało - informowała nadkom. Monika Kosiec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Dodała także, że policja ustala tożsamość ofiary. Sprawdzane jest to, do kogo należał domek letniskowy, który spłonął zeszłej nocy. 

Pożar domu letniskowego w Mielenku, nie żyje jedna osoba

- Na razie nie ma możliwości, by się tam dostać ze względu na duże stężenie dwutlenku węgla oraz przez to, że spaliła się znaczna część schodów. W związku z tym nie wiemy na razie, czy ofiara to kobieta, czy mężczyzna. Powiadomiliśmy prokuraturę oraz biegłego z zakresu pożarnictwa - informowała rzeczniczka dodając, że jest za wcześnie, aby mówić o przyczynach pożaru.

Na miejscu służby prowadziły czynności mające na celu zabezpieczenie obiektu oraz dostanie się do ciała.

Źródło: PAP