Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polscy kibice lecieli na Euro, gdy nagle ich samolot zawrócił na Okęcie. Chwile grozy na pokładzie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2024 19:16

Polscy kibice lecieli na Euro, gdy nagle ich samolot zawrócił na Okęcie. Chwile grozy na pokładzie

samolot LOT
Fot. East News/Jan BIELECKI

Polscy kibice lecący do Hamburga na Euro 2024 przeżyli chwile grozy. Samolot linii LOT wystartował z lotniska Chopina, ale bardzo szybko musiał zawrócić. W kadłub maszyny uderzył ptak.

Kibice lecieli na Euro 2024, samolot musiał pilnie zawrócić

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP Info, w piątek 14 czerwca doszło do groźnego incydentu z udziałem kibiców lecących na Euro 2024. Samolot linii lotniczych LOT nie mógł kontynuować lotu do Hamburga.

ZOBACZ TAKŻE: Bank PKO BP wydał ważny komunikat. “Transakcje wykonaj wcześniej”

Polscy kibice zaplanowali podróż do Hamburga wcześniej. Jest ona bezpośrednio związana z rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tuż po starcie doszło jednak do niespodziewanego incydentu.

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 33-letnia kobieta. Popełniła fatalny błąd

Samolot z polskimi kibicami musiał zawrócić na lotnisko

W samolot linii LOT tuż po starcie uderzył ptak. Zwierzę z impetem uderzyło w kadłub maszyny. Dalszy rejs do Hamburga nie był możliwy w związku z protokołami bezpieczeństwa.

Polscy kibice zawrócili na Lotnisko Chopina znad granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego. Trasę feralnego lotu zobaczyć można na popularnym serwisie flightradar24.com. Na zapisie lotu widać manewr zawracania wykonany na wysokości miasta Uniejów.

Samolot poleciał z trzygodzinnym opóźnieniem

Po wylądowaniu na warszawskim lotnisku samolot pełen polskich kibiców musiał zgodnie z procedurami przejść szczegółową kontrolę techniczną. Konieczne było upewnienie się, że zderzenie z ptakiem nie spowodowało uszczerbków w kadłubie zagrażającym bezpieczeństwu pasażerów i załogi lotu.

ZOBACZ TAKŻE: Autobus przewożący dzieci zderzył się z dwoma autami. W akcji śmigłowiec LPR

Ostatecznie samolot z kibicami lecącymi na Euro 2024 do Hamburga wystartował dopiero o godzinie 12:10. Mimo trzygodzinnego opóźnienia pasażerowie nie spóźnią się na pierwszy mecz mistrzostw.