Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Samolot

Samolot

Samolot – załogowy bądź bezzałogowy statek powietrzny.

Wypadek awionetki pod Olsztynem
14.02.2024 15:25 Wypadek awionetki pod Olsztynem. Jedna osoba nie żyje

Do wypadku awionetki doszło w Kaplitynach w środę, 14 lutego br. po południu. To niewielka wieś pod Olsztynem, w której mieszka nieco ponad 300 osób.

samolot wnętrze siedzenia ryanair
21.01.2024 14:44 Polak zaatakował funkcjonariuszy na pokładzie samolotu. Bulwersujące nagranie

Portugalska policja poinformowała o incydencie na pokładzie samolotu linii Ryanair, którego sprawcą był polski pasażer. Mężczyzna miał zaatakować dwóch policjantów na lotnisku w Faro, gdzie doszło to przymusowego lądowania samolotu. W awanturze brało udział ośmiu Polaków.

lotnisko samoloty ryanair wizzair
11.12.2023 13:24 Sześć samolotów nie wylądowało w Gdańsku. Piloci bez uprawnień

Sześć samolotów nie mogło zakończyć lotu w Gdańsku. Powodem brak odpowienich uprawnień pilotów, które umożliwiają lądowanie przy pomocy systemu ILS

skrzydło samolotu niebo
04.12.2023 14:36 16-latka wyszła do koleżanki, wylądowała w Nowym Jorku. Historia Polki podbija sieć

Historia jak z filmu przydarzyła się rodzinie 16-latki z powiatu tomaszowskiego (woj. Łódzkie). Nastolatka zaginęła, a rodzice rozpoczęli rozpaczliwe poszukiwania, które doprowadziły ich aż do Nowego Jorku.

samolot Ryanair
01.12.2023 17:41 Dramat w samolocie podczas lotu do Polski. Konieczne było awaryjne lądowanie

Samolot lecący do Rzeszowa musiał awaryjnie lądować. Nadany został kod alarmowy 7700. W ciągu 10 minut maszyna musiała ostro zapikować w dół. Powodem był stan, w jakim znalazł się jeden z pilotów obsługujących lot z Londynu do stolicy Podkarpacia. Na lotnisku w Krakowie czekała na niego karetka pogotowia.

Samolot
30.11.2023 22:35 Dwa wypadki samolotów na tym samym lotnisku. I to tego samego dnia

Do niebywałych scen doszło na lotnisku z udziałem dwóch samolotów. Najpierw pierwsza z maszyn wypadła z pasa startowego, a kilka godzin później drugi z samolotów zderzył się z pobliską konstrukcją. Wszystko to, działo się na jednym lotnisku, tego samego dnia.

katastrofa samolotu
05.11.2023 15:48 Za chwilę mieli wylądować, nagle doszło do katastrofy. Wszyscy zginęli

Awionetka z ratownikami medycznymi na pokładzie miała lada moment wylądować, gdy doszło do tragedii. Maszyna w pewnej chwili wykonała nagły zwrot i runęła na ziemię, w górskim terenie. Nie przeżył żaden z pasażerów. Świadkowie relacjonują dramatyczny przebieg katastrofy. Pojawiło się nagranie z miejsca wypadku.

policja lotnisko wóz bojowy
05.11.2023 10:26 Hamburg. 35-latek staranował bramę lotniska. Ma broń i przetrzymuje 4-letnie dziecko

Hamburg. Mężczyzna staranował bramę lotniska i stanął tuż obok samolotu tureckich linii lotniczych. W samochodzie ma znajdować się 4-letnia dziewczynka, córka kierowcy. Padły strzały.

samolot
09.10.2023 09:05 Ewakuacja Polaków z Izraela, pierwszy samolot już wylądował. "Strach, po prostu strach"

Ewakuacja Polaków z Izraela. Tuż po godzinie 5 na lotnisku w Warszawie wylądował wojskowy samolot, na którego pokładzie siedziało 120 osób. - Był taki czas, że faktycznie ten ostrzał był widoczny i zauważalny - powiedziała jedna z osób, które wrócili do kraju. Wśród ewakuowanych znalazły się dzieci jednej ze szkół.

lotnisko
27.09.2023 08:18 Niewinny "żart" na Lotnisku Chopina nie rozbawił nikogo. Pasażer poniósł poważne konsekwencje

Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do kuriozalnych scen. Podczas kontroli bezpieczeństwa przed lotem do Genewy jeden z pasażerów zdecydował się na niewinny "żart", który poniósł za sobą poważne konsekwencje.

Wypadek samolotu
17.09.2023 09:53 Katastrofa lotnicza, samolot runął podczas lądowania. Nikt nie przeżył

Katastrofy lotnicze zdarzają się rzadko, jednak jeśli już do nich dochodzi, zazwyczaj śmierć ponoszą wszyscy pasażerowie. W wypadku, o jakim informują media na całym świecie, zginęła cała załoga, czyli aż 14 osób. Gdzie doszło do tej tragedii?

samolot
11.09.2023 15:20 Tragedia na pokazie lotniczym na Węgrzech. Zginęli na oczach tysięcy widzów

Węgry. Podczas pokazów lotniczych doszło do koszmarnego wypadku. Amerykański samolot T-2 rozbił się na oczach tysięcy widzów. Śmierć ponieśli pilot i pasażer samolotu. Cztery inne osoby zostały poważnie ranne.

samolot wojskowy
09.09.2023 08:24 Samoloty wojskowe na drodze wojewódzkiej. Wiemy, co się dzieje

Samoloty wojskowe będą lądować na drodze w Olsztynie. Część drogi wojewódzkiej nr 604 zostanie wyłączona z użytku na ponad dwa tygodnie. Pierwszy raz od 20 lat zostaną wykorzystane Drogowe Odcinki Lotniskowe (DOL). Ćwiczenia rozpoczną się 18 września.

Jewgienij Prigożyn
01.09.2023 08:19 Kreml przerwał milczenie po śmierci Prigożyna. Pierwszy taki komunikat

Śmierć Jewgienija Prigożyna nadal pozostaje w Rosji tematem numer jeden. Najnowsza wypowiedź rzecznika Kremla zaskoczyła. Dmitrij Pieskow w czwartek oświadczył, że katastrofa samolotu szefa grupy Wagnera mogła być efektem celowego działania “osób trzecich”.

Prigożyn, katastrofa samolotu
28.08.2023 09:36 Jewgienij Prigożyn mówił o "rozpadającym się samolocie". Wiedział, co go czeka?

Nie milkną echa śmierci Jewgienija Prigożyna. Szef Grupy Wagnera zginął w katastrofie lotniczej, a maszyna najpewniej rozpadała się już w powietrzu. Dużo wskazuje na to, że wiedział, jaki czeka go los. W jednym nagrań mówił o “rozpadającym się samolocie”.

Prigożyn
26.08.2023 14:22 Świadek relacjonuje katastrofę samolotu Prigożyna: "Popatrzyłem do góry i zobaczyłem biały dym"

Nie milknął echa od katastrofy samolotu, w której zginął przywódca grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn. Samolot, którym miał lecieć, spadał z jednym skrzydłem. Media dotarły do świadków wypadku, mieszkańców wsi Kużenkino w obwodzie twerskim. To właśnie tam rozbiła się maszyna z Prigożynem na pokładzie.

Samolot Prigożyna, pilne
25.08.2023 21:38 Śledczy odnaleźli czarne skrzynki z samolotu, którym leciał Jewgienij Prigożyn

Do mediów docierają kolejne informacje odnośnie do katastrofy samolotu z Jewgienijem Prigożynem na pokładzie. Rosjanie właśnie odnaleźli czarne skrzynki z maszyny. Trwają szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia.

Jewgienij Prigożyn
25.08.2023 19:29 Sensacyjne pogłoski na temat Jewgienija Prigożyna. Miał być widziany w Afryce

Śmierć Jewgienija Prigożyna została potwierdzona przez Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenkę, ale też m.in. przez źródła wywiadowcze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Mimo to spływają pogłoski odnośnie do rzekomej obecności szefa Wagnerowców w Afryce.

Prigożyn, katastrofa samolotu
25.08.2023 17:09 Znaleziono skrzydło samolotu Jewgienija Prigożyna."Potwierdza to jedną wersję"

23 sierpnia rozbił się prywatny odrzutowiec, na którego pokładzie znajdował się przywódca grupy Wagnera - Jewgienij Prigożyn. Nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia zdają się potwierdzać jeden scenariusz.

samolot Jewgienija Prigożyna
24.08.2023 16:17 Stewardessa z samolotu Jewgienija Prigożyna rozmawiała przed startem z rodziną. Zwróciła uwagę na jeden szczegół

Samolot Prigożyna rozbił się w środę 23 sierpnia i mnożą się teorie na temat tego, co doprowadziło do katastrofy. Czy szef grupy Wagnera zginął w wyniku zamachu? Szerokim echem odbijają się słowa stewardesy Kristiny Raspopowej. Ona również zginęła w wyniku tajemniczego wypadku.

prigożyn
24.08.2023 16:15 Tak wyglądały ostatnie chwile lotu Jewgienija Prigożyna. Ekspert podał zaskakujące szczegóły

W środę 23 sierpnia doszło do katastrofy lotniczej, w której zginął szef rosyjskiej Grupy Wagnera - Jewgienij Prigożyn. Cały czas spekuluje się na temat przyczyn wypadku. Przebieg lotu wyglądał na standardowy, nie zauważono żadnych odstępstw od normy. W pewnym momencie miało jednak dojść do gwałtownej zmiany. Szokujące ustalenia przekazał Ian Petchenik, amerykański ekspert do spraw lotnictwa.

Prigożyn rozbity samolot
24.08.2023 11:11 Ekspert ujawnił, co mogło doprowadzić do katastrofy samolotu Prigożyna. Wskazał na dowody

Katastrofa samolotu Prigożyna. Nowe informacje wskazują na możliwą przyczynę rozbicia się maszyny z szefem grupy Wagnera na pokładzie. Ekspert wojskowy Jurij Fiodorow wprost mówi o eksplozji.

odrzutowiec
23.08.2023 09:56 "Dwa potężne wybuchy" w okolicy Radomia. Policja i wojsko wydały komunikat

We wtorek 22 sierpnia mieszkańcy Radomia i okolicznych miejscowości informowali w mediach o potężnych wybuchach, które słyszano nawet 70 km dalej. Lokalna policja i wojsko wydały już w tej sprawie oficjalne komunikaty.

Samolot, pożar silnika
18.08.2023 17:06 Awaryjne lądowanie samolotu, zapalił się jeden z silników. "Usłyszałem huk"

Podróżujący samolotem linii Southwest doświadczyli chwili grozy, gdy zauważyli, jak silnik maszyny płonie. W oświadczeniu przewoźnika napisano, że w trakcie rejsu Boeinga 737 doszło do “problemu mechanicznego”. Nagranie jednego z pasażerów trafiło do sieci.

katastrofa
17.08.2023 22:29 Samolot runął na autostradę, nie żyje 10 osób. Moment katastrofy zarejestrowała kamera

Na autostradę w pobliżu lotniska w Kuala Lumpur w Malezji runął prywatny odrzutowiec. W katastrofie zginęło ośmioro pasażerów maszyny. Niebywały pech spotkał poruszających się drogą motocyklistę oraz kierowcę auta osobowego. Obaj także ponieśli śmierć.

Samolot
17.08.2023 12:34 Pilot samolotu nagle zmarł podczas lotu. Na pokładzie było 271 pasażerów

Tragedia w przestworzach. Pilot największych linii lotniczych w Ameryce Południowej zmarł podczas lotu, gdy na pokładzie samolotu znajdowało się 271 pasażerów. Na szczęście dwóch pozostałych pilotów bezpiecznie sprowadziło maszynę na ziemię.

samolot ojciec
07.08.2023 12:28 Ojciec i syn zginęli, matka zabiła się w dniu pogrzebu. Ich ostatnie zdjęcie mówi wszystko

Ojciec i syn zginęli w katastrofie lotniczej. Dramat był o tyle większy, że kilka godzin po pogrzebie życie odebrała sobie matka 11-letniego chłopca. Do sieci wyciekło nagranie z wnętrza maszyny i oburzyło wszystkich. 42-latek z  Brazylii wykazał się wyjątkowym brakiem odpowiedzialności.

samolot
30.07.2023 16:22 Katastrofa samolotu, maszyna rozbiła się w górach. Nie żyje 6 osób

Tragiczne sceny w Kanadzie. Mały samolot Piper PA32 z sześcioma osobami na pokładzie rozbił się w Kananaskis Country, górskim rejonie na zachód od Calgary, w prowincji Alberta. Cała załoga łącznie z pilotem nie żyje - poinformowała w sobotę Królewska Kanadyjska Konna Policja (RCMP).