Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Bank PKO BP wydał ważny komunikat. "Transakcje wykonaj wcześniej"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2024 16:00

Bank PKO BP wydał ważny komunikat. "Transakcje wykonaj wcześniej"

bank PKO BP
Fot. materiały własne

Bank PKO BP wydał ważny komunikat. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia. W nadchodzących dniach dojdzie do aż dwóch przerw technicznych. Prace serwisowe zaplanowane są nie tylko na weekend. Problemem może być nawet zapłata kartą w sklepach, czy wypłacenie gotówki. Podobną wiadomość przekazał swoim klientom ING Bank Śląski.

Komunikat banku PKO BP

Bank PKO BP opublikował ważny komunikat. Wiadomość dotyczy wszystkich klientów i każdy powinien zapoznać się z jego treścią. 16 oraz 18 czerwca możliwe są problemy i ograniczenia w działaniu części usług.

Ze względu na zaplanowane prace techniczne mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z serwisów i usług PKO Banku Polskiego - czytamy w specjalnym komunikacie banku.

Autobus przewożący dzieci zderzył się z dwoma autami. W akcji śmigłowiec LPR

PKO BP apeluje do klientów: "wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej"

PKO BP planuje przerwę techniczną w niedzielę 16 czerwca. Prace serwisowe prowadzone będą od godziny 00:00 aż do 12:00. W tym przedziale nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego PKO, iPKO biznes, funkcji otwartej bankowości oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”.

W komunikacie banku PKO BP 16 czerwca możliwe będzie jednak wypłacanie pieniędzy z bankomatów oraz płacenie przy pomocy BLIK-a oraz aplikacji IKO w sklepach stacjonarnych i internetowych. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku drugiej zapowiedzianej przerwy technicznej w największym polskim banku.

ZOBACZ TAKŻE: Była 19:30. Anita Werner nawet nie czekała na koniec "Faktów" TVN

Prace serwisowe w PKO BP zaplanowane zostały również na 18 czerwca. Przerwa techniczna potrwa wówczas od 01:30 do 04:40. Lista utrudnień jest dłuższa. W tym ramach czasowych nie będzie można:

 • wykonać transakcji kartą oraz BLIKIEM w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego
 • nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO
 • zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure

Co więcej, w komunikacie banku PKO BP czytamy, że 18 czerwca wystąpić mogą trudności w płatnościach kartami w sklepach (stacjonarnych i internetowych), a także w przypadku wypłat z bankomatów innych banków i prób podpinania kart w Apple Pay, Garmin Pay, czy Google Pay. - Jeśli możesz, prosimy wszystkie ważne transakcje wykonaj wcześniej. Za utrudnienia przepraszamy - dodaje bank PKO BP.

ING Bank Śląski również planuje przerwę techniczną

Nie tylko PKO BP planuje w najbliższych dniach przerwy techniczne. Komunikat o planowanych pracach serwisowych wydał również ING Bank Śląski. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Prace przeprowadzone zostaną w nocy z soboty (15 czerwca) na niedzielę (16 czerwca).

Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych. Jeśli musisz zastrzec kartę, zadzwoń na naszą infolinię +48 32 357 00 12 - przekazał w komunikacie ING Bank Śląski.

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Kate opuściła Wielką Brytanię? Pałac Kensington wydał oświadczenie

Lista utrudnień dla klientów banku jest długa. W czasie planowanej przerwy technicznej wyłączona zostanie część usług. Niedostępne będzie: 

 • Bankomaty i wpłatomaty
 • System bankowości internetowej Moje ING i aplikacja Moje ING mobile
 • System bankowości internetowej ING Business i jego wersja mobilna
 • Płatności BLIK
 • Przelewy ekspresowe
 • Płatności internetowe za pomocą Płać z ING
 • Płatności kartami w internecie z 3D Secure, czyli te, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji lub jednorazowym kodem SMS
 • Automatyczny pobór opłat za przejazd autostradami
 • Specjalny interfejs PSD2.