Goniec.pl > Wiadomości > Policjanci z Elbląga nie mieli pojęcia, że są nagrywani. 18-latka ujawniła, co jej zrobili
Piotr Dutka
Piotr Dutka 12.06.2022 07:22

Policjanci z Elbląga nie mieli pojęcia, że są nagrywani. 18-latka ujawniła, co jej zrobili

Policja.pl
Policja.pl

18-letnia dziewczyna zarejestrowała za pomocą swojego telefonu przesłuchanie na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Styl pracy funkcjonariuszy był po prostu szokujący. To, w jaki sposób zwracali się do nastolatki, wzbudza wiele negatywnych emocji.

Nastolatka otrzymała wezwanie na komendę, gdzie w roli świadka miała zeznawać w sprawie uszkodzenia jednej z taksówek. Incydent miał miejsce w marcu bieżącego roku, kiedy to młoda kobieta wracała ze znajomymi z imprezy.

W pewnej chwili pomiędzy grupką osób a taksówkarzem doszło do ostrej wymiany zdań. Jeden ze znajomych 18-latki dał upust swoim emocjom i postanowił uszkodzić auto.

Młody mężczyzna poszedł w kierunku samochodu, uderzył pięścią w drzwi auta, po czym odszedł. Jego działanie doprowadziło do uszkodzenia, które ze względu na wartość powstałej szkody (powyżej 500 złotych) zostało zakwalifikowane jako przestępstwo.

Po kilku miesiącach od incydentu 18-latka została wezwana na komendę w charakterze świadka. Chwilę później na komendzie doszło do dantejskich scen.

Niebywałe zachowanie funkcjonariuszy. W czasie przesłuchania padły wstrząsające słowa

Gdy przystąpiono do wykonywania działań policjanci traktowali ją, jakby to ona dopuściła się przestępstwa.

- Myślisz, że przyszłaś tutaj i będziesz nas wk.. od samego rana (...) 18-letnia gówniara będzie nam mówić, że się nachlała i nic nie pamięta! - przekazali funkcjonariusze.

Tuż po ujawnieniu całej sprawy 18-latka złożyła w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez elbląskich policjantów.

Elbląska policja zareagowała na to wydarzenie. Funkcjonariusze wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- Komendant Miejski Policji w Elblągu 6 czerwca w oparciu o przepisy Ustawy o Policji zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających dotyczących opisywanej sytuacji w celu rzetelnego zbadania i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy - poinformował w rozmowie z lokalną gazetą oficer prasowy KMP w Elblągu kom. Krzysztof Nowacki.

Poniżej udostępniamy niebywałe nagranie, które zarejestrowała 18-letnia kobieta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: O2.pl / Goniec.pl