Goniec.pl
Prognoza pogody na weekend: IMGW ma dobrą wiadomość, ale na horyzoncie widać powrót burz

JAKUB ORZECHOWSKI / SE / EAST NEWS, imgw

IMGW: Dobra prognoza pogody na weekend. Radość jednak nie potrwa długo, szykuje się powrót burz

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody: fenomenalne wiadomości wprost z IMGW. - Weekend przyniesie uspokojenie w pogodzie - podali meteorolodzy. Pojawi się słońce, a front burzowy opuszcza Polskę. Niemniej synoptycy ostrzegają, na horyzoncie widać powrót gwałtowanej aury.

Po burzliwym tygodniu i wielu zalanych domach, lokalach oraz drogach, IMGW przedstawił dobrą wiadomość dot. prognozy pogody na weekend. Aura nad Polską będzie lepsza, najbliższe godziny upłyną pod znakiem słońca.

Pogoda burze

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Odnotowano ponad 1600 interwencji strażaków

CZYTAJ DALEJ

- Od soboty nie spodziewamy się już gwałtownych burz, choć te mniej silne nadal mogą się pojawić, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. Nieco chłodniej niż w ostatnich dniach, choć nadal ciepło: temperatura od 20°C do 27°C - czytamy w prognozie pogody IMGW.

Prognoza pogody na weekend: czeka nas chwilowy odpoczynek od burz

- Dziś zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na południowym wschodzie deszcz i początkowo możliwe słabe burze, po południu deszcz wystąpi na północy, a burze możliwe będą na Pomorzu Zachodnim. W burzach wiatr porywisty. Temp. od 17°C nad morzem i Podkarpaciu do 27°C na Dolnym Śląsku - podał w sobotę rano IMGW.

Ostrzeżenia wydane dla krańców południowo-wschodnich oraz północno-zachodnich Polski już przed południem zostały cofnięte. Prognoza pogody na sobotę kształtowana jest głównie przez ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody na sobotę

Prognoza pogody na sobotę

Źródło: IMGW

Również w niedzielę próżno szukać w prognozie pogody gwałtownych wyładowań. To weekend, który stanowi idealny początek wakacji. W województwach zachodniopomorskim i pomorskim prognozowana jest temperatura od 22°C do 26°C (Gdańsk 23°C, Koszalin 21°C, Szczecin 25°C). Jedynie nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 20°C.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego: zachmurzenie małe i umiarkowane. Wiatr będzie słaby, a temperatura wahać będzie się od 22°C do 24°C (Olsztyn 23°C, Suwałki 22°C, Białystok 23°C).

Luke dostał balon z helem, zginął tydzień później

8-latek zginął tydzień po urodzinach. Zabił go wymarzony prezent, sekcja zwłok ujawniła straszną prawdę

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę najcieplej będzie w Zielonej Górze (28°C), Poznaniu (27°C), Wrocławiu (27°C) i Opolu (27°C). - Ciśnienie będzie się wahać - podał IMGW. Niestety synoptycy już teraz prognozują, że nowy tydzień przyniesie ze sobą kolejne gwałtowne burze.

Burze powrócą w poniedziałek, IMGW ostrzega już teraz

- Dzisiaj burze opuszczają Polskę. Ponownie silnych burz spodziewać się możemy w poniedziałek - poinformował w sobotę IMGW. Już w weekend pewne jest, że prognoza pogody na poniedziałek przyniesie ze sobą załamanie słonecznej pogody.

Prognozowane są ostrzeżenia I i II stopnia. Ponownie najgroźniejszy front burzowy ma pojawić się na południu Polski. IMGW najprawdopodobniej wyda alerty II stopnia m.in. dla Częstochowy, Kielc, Katowic, Tarnowa, Krosna i Przemyśla.

Prognozowane na poniedziałek ostrzeżenia II stopnia w związku z burzami

Prognozowane na poniedziałek ostrzeżenia II stopnia w związku z burzami

Źródło: IMGW

Burze pojawią się we wschodniej części Polski. Centrum kraju będzie granicą frontu burzowego. Wszystko wskazuje na to, że strażacy ponownie będą mieli pełne ręce roboty.

Prognoza Pogody: alerty prognozowane przez IMGW na poniedziałek

Prognoza Pogody: alerty prognozowane przez IMGW na poniedziałek

Źródło: IMGW

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w związku z gwałtownymi burzami przechodzącymi nad krajem opublikowało specjalny poradnik, jak przygotować się do wyładowań. Specjaliści apelują o to, by pozostać w domu, odłączyć sprzęt elektroniczny z gniazdek, zabezpieczyć drzwi i okna, a z parapetów zdjąć doniczki.

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: imgw, goniec

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >