Goniec.pl
Screen / Samorządowy Sztab Kryzysowy z udziałem Donalda Tuska

Screen / Samorządowy Sztab Kryzysowy z udziałem Donalda Tuska

Pilny apel Donalda Tuska do najważniejszych polityków PiS. "Patrzymy, jak Odra umiera"

13 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Donald Tusk zdecydował się na podjęcie szeroko zakrojonych działań, które pomogą w ustabilizowaniu sytuacji powiązanej z katastrofą ekologiczną na Odrze. Lider opozycji zaapelował do premiera, prezydenta oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym. Lider opozycji rekomenduje wprowadzenie "stanów nadzwyczajnych katastrofy naturalnej".

W sobotę 13 sierpnia w Szczecinie rozpoczął się Samorządowy Sztab Kryzysowy poświęcony katastrofie ekologicznej w Odrze. Wśród uczestników znaleźli się marszałkowie województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz opolskiego, ale również szef PO, Donald Tusk.

zatrucie odry

Przerażające doniesienia ws. katastrofy ekologicznej. Dzieci miały kąpać się w wodzie mimo skażenia

CZYTAJ DALEJ

Lider opozycji niezwykle zainteresował się bieżącą sytuacją, dlatego postanowił działać w bardzo zdecydowany sposób. Zaapelował do premiera, prezydenta oraz prezesa, by ci skrócili swoje wakacje i natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym.

Jak się okazuje, nie tylko lider opozycji widzi opieszałość polskich władz, które w skandaliczny sposób reagują na aktualną sytuację kryzysową. Brak realnych działań to najpoważniejszy zarzut, który jest przedstawiany w stosunku do rządów PiS.

- Widzimy kompletną bezczynność i arogancję instytucji rządowych - zaznaczył w swoim wystąpieniu Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. W swoim wystąpieniu stwierdził, że samorządy muszą działać na własną rękę.

Swoje zdanie na temat działań polskiego rządu przedstawił również Donald Tusk. Lider PO nie gryzł się w język i w niezwykle stanowczy sposób przedstawił swój punkt widzenia.

- Jest mi bardzo przykro, że z tego miejsca muszę zapytać. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Gdzie jest osoba bezpośrednio odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w takiej sytuacji, jaka spotkała Odrę? (...) Myślę tu o premierze, prezydencie, prezesie Kaczyńskim, który wszystkie nitki z reguły trzyma w ręku - mówił szef Platformy Obywatelskiej.

Polityk w trybie pilnym zaapelował również do przedstawicieli władz, by ci wrócili z wakacji natychmiast i zajęli się zarządzaniem kryzysowym, tak jak należy w takiej sytuacji postępować. 

- Nie wyobrażam sobie, żeby w takiej sytuacji nie obradował permanentnie sztab kryzysowy z najważniejszymi urzędnikami państwowymi na czele. Mam nadzieję, że się odnajdą w najbliższych godzinach - zaznaczył Tusk.

Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie skażenia Odry. Wydał specjalny apel

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną. Premier Mateusz Morawiecki wydał specjalny apel do Polaków. Szef polskiego rządu przestrzega, by lepiej nie zbliżać się do rzeki.

Nie wchodźcie do wody, nie kąpcie się w niej. Pilnujcie też swoich psów, dla nich picie wody z rzeki może okazać się bardzo niebezpieczne - zaapelował w podcaście Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że ze skutkami tej katastrofy możemy walczyć przez wiele długich lat.

Do Odry wrzucono ogromne ilości odpadów chemicznych i zrobiono to z pełną świadomością ryzyka i konsekwencji - mówił premier, wnosząc, iż służby wodne postawione zostały w stan najwyższej gotowości.

RCB ostrzega Polaków. Wydano specjalne komunikaty

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa raczyło wysłać komunikaty ostrzegawcze 12 sierpnia. - Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze. Nie kąp się w Odrze i nie używaj wody z rzeki. Śledź komunikaty Sanepidu. - mogliśmy wyczytać w oficjalnym przekazie. Gdyby w porę zareagowano na biegnące nurtem rzeki wypadki, słowo "śledź" nie byłoby tak niefortunne językowo, co dzisiaj.Zapadła decyzja w sprawie „Świata według Kiepskich". Nina Terentiew podała powód

Znane i lubiane polskie seriale wracają po wakacjach 2022. Znamy konkretne daty

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów polskich seriali. Powoli kończy się wakacyjna przerwa, a to oznacza, że już niebawem na szklanym ekranie będziecie oglądać dalsze losy waszych ulubionych bohaterów. Poznaliśmy konkretne daty premier nowych sezonów. Kiedy nowe odcinki "M jak miłość", "Barw szczęścia" czy "Wojennych dziewczyn"? Sprawdźcie w naszej galerii.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

  • Tragiczny wypadek w Warszawie. Tramwaj ciągnął 4-letniego chłopca po torowisku, dziecko nie przeżyło

  • Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Organizator pielgrzymki: "To nie był wyjazd dla każdego"


Źródło: Interia.plPiotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą pomóc jej bliskim.

Wiadomości

Skulska Wieś. W tragicznym wypadku zginęła samotna matka czwórki dzieci. Przyjaciele chcą im pomóc

Czytaj więcej >
Pixabay.com svklimkin

Wiadomości

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay

Wiadomości

Rybnik: 51-latek gwałcił i nagrywał kobiety. Wśród ofiar jest 16-latka

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Policja wyjechała na drogi w całej Polsce. Kierowcy muszą mieć się na baczności, kontrolują jedną rzecz

Czytaj więcej >
Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Wiadomości

Lublin: Pożar w Sądzie Okręgowym. W akcji 5 zastępów straży pożarnej, ewakuowano 40 osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Wiadomości

Jarosław Kaczyński w końcu się doigrał. Prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej

Czytaj więcej >