Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pięciu żołnierzy Putina zgwałciło 14-latkę. Ukraińcy ujawnili wstrząsające informacje
Piotr Dutka
Piotr Dutka 27.04.2022 10:54

Pięciu żołnierzy Putina zgwałciło 14-latkę. Ukraińcy ujawnili wstrząsające informacje

Pixabay
Pixabay

Przedstawiciele ukraińskiego Rzecznika Praw Człowieka poinformowali, że na terenie okupowanej Buczy doszło do przerażającego incydentu z udziałem żołnierzy Władimira Putina. Rosjanie dopuścili się grupowego gwałtu na kilkunastoletniej dziewczynce. W komunikacie przekazano, że poszkodowana nastolatka jest teraz w ciąży.

Niezwykle wstrząsająca sytuacja została nagłośniona za pomocą ukraińskiego Kanału24. Rozmówczyni stacji telewizyjnej opowiedziała o niewiarygodnym barbarzyństwie, którego dopuszczali się rosyjscy żołnierze względem Ukraińców. Niestety, ale jedną z jej podopiecznych dotknęła wielka tragedia.

Na terenie okupowanej Buczy Rosjanie zgwałcili grupowo 14-letnią dziewczynkę, która w wyniku tego czynu zaszła w ciążę. Nastolatka chciała ją przerwać, jednak po analizie medycznej okazało się, że gdyby zabieg został przeprowadzony, w przyszłości 14-latka nie mogłaby mieć dzieci. W związku z tym poszkodowana zdecydowała się donosić ciążę.

Jak informuje strona ukraińska, przypadek z Buczy nie jest jedynym przykładem ilustrującym barbarzyństwo Rosjan.

Psycholog dyżurująca na infolinii ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich potwierdziła, że takie jednostkowe przypadki mogą być liczone w setkach. Aktualnie zajmuje się ona kilkoma sprawami, które dotyczą gwałtu rosyjskich żołnierzy na młodych Ukrainkach.

Kanada oferuje Ukrainie pomoc. Chodzi o wsparcie w dokumentowaniu gwałtów

Jak podkreśla strona kanadyjska, zachowanie Rosji jest po prostu karygodne. Żołnierze Putina wykorzystują gwałty na kobietach oraz dzieciach jako broni wymierzonej w ludność cywilną Ukrainy.

- Kanada będzie pomagać w dokumentowaniu tych przestępstw - zapewniła w niedzielę minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly.

- Wiemy, że kobiety i dzieci są traktowane jako broń przez rosyjskie wojska, by wywierać niewyobrażaną presję na mieszkańcach Ukrainy - dodała polityczka.

Minister przekazała, że jej kraj będzie aktywnie współpracować z Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, Międzynarodowym Trybunałem Karnym, a także innymi instytucjami, w celu szybkiego i skutecznego gromadzenia dowodów przemocy seksualnej. Kanada zadeklarowała również, że będzie stosować Murad Code w stosunku do rosyjskich zbrodni. Warto podkreślić, że Murad Code to specjalne zasady postępowania z ofiarami przestępstw seksualnych i ścigania odpowiedzialnych za te okrutne czyny.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Kanał24 / PAP / Goniec.pl