NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Niewinny "żart" na Lotnisku Chopina nie rozbawił nikogo. Pasażer poniósł poważne konsekwencje
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.09.2023 08:18

Niewinny "żart" na Lotnisku Chopina nie rozbawił nikogo. Pasażer poniósł poważne konsekwencje

lotnisko
Straż Graniczna

Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do kuriozalnych scen. Podczas kontroli bezpieczeństwa przed lotem do Genewy jeden z pasażerów zdecydował się na niewinny "żart", który poniósł za sobą poważne konsekwencje.

Niewinny "żart" skończył się dla niego bardzo źle

Pewien Szwajcar, pasażer lotu z Warszawy do Genewy postanowił urządzić sobie niewinną zabawę i zażartować z pracowników lotniska. Konsekwencji takich działań jednak zupełnie nie przewidział. Mężczyzna "zażartował", że w swojej walizce przewozi bombę. Poinformowany o tym został kierownik zmiany Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

- Na miejsce zdarzenia skierował funkcjonariuszy z Grupy Bezpieczeństwa Lotów. Podróżny został poinformowany o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego - informuje w komunikacie Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Strażnicy dokładnie przeszukali bagaż żartownisia

Pasażer nie był agresywny i stosował się do wszelkich komunikatów wydawanych mu przez pracowników. Został odizolowany od pozostałych podróżników, a następnie wraz z bagażem sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów niebezpiecznych - wynik negatywny. Podróżny potwierdził, że podana informacja o posiadaniu bomby była tylko żartem.

Mężczyzna otrzymał spory mandat

Mężczyzna za swoje nierozmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem, oraz niewpuszczony na pokład samolotu. 

- W związku z popełnionym wykroczeniem pasażer został ukarany mandatem karnym gotówkowym  w wysokości 500 zł z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze oraz wycofany z rejsu przez kapitana statku powietrznego - czytamy na stronie Straży Granicznej z oddziału nadwiślańskiego.

 

Źródło: Straż Graniczna