Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje uwielbiany ksiądz, wierni są zdruzgotani. Miał tylko 42 lata
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.02.2024 16:26

Nie żyje uwielbiany ksiądz, wierni są zdruzgotani. Miał tylko 42 lata

świeczka, ksiądz
Unsplash.com/Sixteen Miles Out; Archidiecezja Łódzka

Archidiecezja Łódzka przekazała wyjątkowo ustne wiadomości. Zmarł ceniony i lubiany kapłan z Łodzi. Ks. Maciej Piskorski miał zaledwie 42 lata i od 17 lat służył przy ołtarzu. Co wiadomo na temat jego pogrzebu?

Nie żyje ksiądz Maciej Piskorski

Z Łodzi napłynęli wyjątkowo przykre informacje dotyczące cenionego i lubianego księdza służącego w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Retkinii. Ks. Maciej Piskorski nie żyje.

Archidiecezja Łódzka opublikowała krótki komunikat dotyczący śmierci wikariusza. Ksiądz zmarł w wieku 42 lat, nie ujawniono przyczyny jego śmierci. Śluby kapłańskie przyjął w wieku 25 lat. Przez 17 lat niestrudzenie przewodniczył mszom świętym i brał udział w najważniejszych sakramentach swoich parafian. Wiele osób nie jest w stanie uwierzyć w to, że już więcej go nie zobaczy.

Rola życia. Jak znani aktorzy wpadli w sidła agentki

Wierni są w szoku po śmierci 42-letniego księdza

Pod komunikatem dotyczącym śmierci uwielbianego księdza wylało się prawdziwe morze niedowierzania. Odejście ks. Macieja Piskorskiego dla wielu wiernych jest niewyobrażalną stratą dla całego Kościoła.

ZOBACZ: Widzowie "19.30" zaniepokojeni. Joanna Dunikowska-Paź nagle zniknęła?

- Jeden z najlepszych księży w Polsce z powołania, otwarty dla ludzi normalny człowiek z dobrym kontaktem z młodzieżą - czytamy w jednym z komentarzy. - Bardzo go ceniłem. Taka tragedia... Niech odpoczywa w pokoju... Miał przyjść do mnie na kolędę... - dodał ktoś inny.

- Pozostawił w pamięci wiele dobrych słów JAKO KAPŁAN darzył Ludzi pokorą i uśmiechem najwięcej DO zobaczenia na BOŻYM ŚWIECIE (pisownia oryginalna - przyp. red.) - dodała kolejna osoba zdruzgotana śmiercią księdza z Łodzi.

Kiedy pogrzeb łódzkiego księdza?

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb ks. Macieja Piskorskiego. Archidiecezja Łódzka poinformowała o tym, iż już w czwartek 22 lutego wierni będą mogli wziąć udział w mszy świętej w intencji zmarłego kapłana. Odbędzie się ona w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi o godzinie 19.30.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu. Mówił o pieniądzach od rządu

- Msza święta pogrzebowa  zostanie odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Pabianicach przy ul. 20 stycznia 77, w piątek 23 lutego br. o godz. 13:00, po niej nastąpi złożenie doczesnych szczątków śp. księdza Macieja do grobu rodzinnego na cmentarzu rzymskokatolickim w Pabianicach - czytamy w specjalnym komunikacie Kurii Metropolitarnej Łodzi.

Źródło: goniec, archidiecezja łódzka