Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kradł artykuły w markecie i myślał, że ujdzie mu to płazem. Policjanci go przechytrzyli
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.06.2024 21:40

Kradł artykuły w markecie i myślał, że ujdzie mu to płazem. Policjanci go przechytrzyli

zatrzymany
fot. materiały policyjne

Pod koniec maja w jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim dochodziło do licznych kradzieży. Sprawcy nie udało się namierzyć, a za każdym razem wartość skradzionego towaru nie była wysoka. Policja w toku prowadzonych czynności zdołała wkrótce przechytrzyć złodzieja, który - jak się okazało - dokładnie wyliczał, ile może ukraść, aby nie usłyszeć zarzutów. Teraz odpowie przed sądem. 

Złodziej dokładnie wyliczał, ile może ukraść

Pod koniec maja w jednym z marketów w Ostrowcu Świętokrzyskim dochodziło do wielu kradzieży. Jak przekazała policja, sprawca bezkarnie wyniósł sklepowy towar aż siedmiokrotnie. Łączna wartość strat szacowana była jednak w niezbyt wysokich sumach. Znikały głównie artykuły higieniczne. Złodziej pozostawał nieuchwytny do 14 czerwca. Policjanci przechytrzyli mężczyznę, którym okazał się być 22-latek.

Wracali z pogrzebu, mieli wypadek. Nie żyje jedna osoba, nie pomógł nawet LPR

22-latek zatrzymany przez policję

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowali, że za sklepowymi kradzieżami stał 22-letni ostrowczanin. Policjanci zatrzymali go w piątek 14 czerwca.

ZOBACZ: Zaginęła 32-letnia Katarzyna z Debrzna. Po raz ostatni widziana była w sklepie

Z ustaleń wynikało, że mężczyzna zabierał ze sobą zawsze towar o stosunkowo niskiej wartości, co powodowało, że kradzież była kwalifikowana jako wykroczenie. Łupem nieuczciwego klienta padały artykuły higieniczne. Łącznie pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad 900 złotych - przekazała oficer prasowy ostrowieckiej policji, podkomisarz Ewelina Wrzesień.

Policjanci przechytrzyli złodzieja

Policjanci okazali się sprytniejsi od sklepowego złodzieja, który dokładnie wyliczał wartość kradzionych artykułów i połączyli jego działania w czyn ciągły. To pozwoliło na przedstawienie mu zarzutu o przestępstwo. Jak przekazano, łączna wartość strat wyceniona została na ponad 900 zł. 22-letniemu mieszkańcowi Ostrowca grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.