Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje kierowca motocykla
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.03.2024 22:34

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje kierowca motocykla

motocykl droga straż pożarna pogotowie
OSP KSRG Bogucin / Facebook.com

Policja apeluje o rozwagę na drogach w związku z tragicznymi wypadkami z udziałem motocyklistów. W niedzielę na Drodze Krajowej nr 67 kierowca nagle wypadł z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie. Tego samego dnia doszło do kolejnego wypadku z udziałem kierowcy motocykla. Zakończył się on tragicznie.

Wypadek na DK 67

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 marca, na Drodze Krajowej nr 67. Służby po godzinie 13 otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby ratunkowe, w tym strażacy. Udzielili oni niezbędnej pomocy poszkodowanemu i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Mężczyzna najprawdopodobniej stracił kontrolę nad pojazdem i przez to wypadł z drogi. Znalazł się w przydrożnym rowie. Tam odnaleźli go świadkowie, którzy zaalarmowali służby. 

Kelnerka nie zdążyła uciec. Szczegóły po wybuchu gazu na Śląsku

Wypadek w Kujawsko-Pomorskiem. Nie żyje motocyklista

Zaledwie dwie godziny później doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty, Przerażające sceny rozegrały się na Drodze Powiatowej nr 2375 w miejscowości Lubcz w powiecie żnińskim. Według informacji przekazanej przez Straż Pożarną w Toruniu, kierowca w pewnym momencie uderzył w barierki. Na miejscu działały trzy zastępy Straży Pożarnej. Służby przystąpiły do resuscytacji poszkodowanego. Zadecydowano o wezwaniu śmigłowca LPR. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Policja prowadzi dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku.

Wypadki motocyklistów. Policja apeluje

W związku z tragicznymi doniesieniami z polskich dróg, policjanci wystosowali do wszystkich uczestników ruchu apel o rozwagę. Konieczne jest zachowanie ostrożności nawet w momencie, w którym pogoda zdaję się sprzyjać podróżom na motocyklu. Nasze przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także i na bezpieczeństwo, a nawet życie, innych uczestników ruchu.

Źródło: włocławek.naszemiasto.pl