Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Natalia nie żyje, szukała jej cała Polska. Sąsiedzi przerwali milczenie
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 20.06.2024 12:51

Natalia nie żyje, szukała jej cała Polska. Sąsiedzi przerwali milczenie

Policja, zaginiona Natalia
Fot. materiały własne/Facebook

Poszukiwana od soboty 15 czerwca zaginiona Natalia z Gortatowa nie żyje. W środę 19 czerwca policjanci znaleźli jej ciało. W związku ze sprawą zatrzymany został mąż zmarłej 39-latki. Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do znajomych kobiety. - Dla nas sąsiadów to była przykładna rodzina - wyjawia jedna z osób.

Tragiczny finał poszukiwań

W środę 19 czerwca media obiegła wiadomość, że poszukiwana od minionej soboty 39-letnia Natalia z Gortatowa, została znaleziona martwa. Jej zwłoki znajdowały się w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. 

W związku ze sprawą zatrzymany został mąż kobiety, 60-letni Adam R. Policjanci podejrzewają bowiem, że mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojej żony, nie mówił im prawdy.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem zaginionej Natalii Panochy-Raczkiewicz znaleźli ją. Kobieta nie żyje. […]  Zwłoki kobiety policjanci odkryli w kompleksie leśnym na północno-wschodnich przedmieściach Poznania. W związku z tą sprawą, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu policjanci zatrzymali męża zaginionej 39-latki. Będzie on pozostawał w dyspozycji prokuratorów współpracujących z naszymi policjantami - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu.

Tragedia na drodze. Nie żyje mężczyzna, ratownicy byli bezradni

Dziennikarze dotarli do osób, które znały zmarłą

Dziennikarze Wirtualnej Polski wybrali się do Gortatowa - miejscowości  zamieszkania zmarłej kobiety. Udało im się dotrzeć do osoby, która znała rodzinę, w której doszło do tej tragedii. 

Natalia była cudowną osobą, nic nie można było jej zarzucić. Bardzo kochała swojego synka. Opiekowała się nim. Dla nas sąsiadów to była przykładna rodzina - wyjawiła.

Mieszkańcy w rozmowach z prasą podkreślają swój szok z powodu zaistniałej sytuacji. Twierdzą, że o śmierci kobiety dowiedzieli się dopiero z mediów. 

Każdy z nas jest wstrząśnięty. Taka tragedia w naszej miejscowości. Młoda kobieta miała jeszcze całe życie przed sobą. Od weekendu widzieliśmy tutaj dużo policjantów, strażaków. O jej śmierci dowiedzieliśmy się dzisiaj, z mediów. Straszne - mówią dziennikarzom mieszkańcy Gortatowa 

Mąż w kręgu podejrzanych

Według dziennikarskich informacji małżeństwo przechodziło kryzys i miało się rozwieść. Powodem był nowy mężczyzna poznany przez Natalię już jakiś czas temu.

To, że się z kimś spotykała było oficjalne. Mąż już kilka miesięcy temu o tym wiedział. To nie jest nowa sprawa. Ale trudno mi się wypowiadać, dlaczego policja jego zatrzymała i czy on mógł jej coś zrobić - wyjawia bliska znajoma rodziny.

Pomimo tego kobieta wciąż mieszkała ze swoim mężem, 60-letnim Adamem R. Zdaniem znajomych chodziło o dobro 10-letniego dziecka, na którym jej bardzo zależało. Z tego powodu też bliscy od samego początku nie wierzyli w jej zniknięcie z własnej woli.