Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Natalia nie żyje. Policja: Podejrzewamy, że mąż nie mówił prawdy
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.06.2024 15:50

Natalia nie żyje. Policja: Podejrzewamy, że mąż nie mówił prawdy

zaginiona
fot. materiały policyjne

Tragiczne informacje obiegły media w środę 19 czerwca. Poszukiwana od kilku dni Natalia z Gortatowa została odnaleziona martwa w lesie, w północno-wschodniej części obrzeży Poznania. Policja zatrzymała 60-letniego męża kobiety, Adama R. Służby podejrzewają, że mężczyzna "nie mówił prawdy".

Poszukiwana od kilku dni Natalia nie żyje

W środę nad ranem napłynęły tragiczne wieści w związku z poszukiwaniami 39-letniej Natalii z Gortatowa. Kobieta zaginęła w piątek 14 czerwca. Jej nagłe zniknięcie zgłosił mąż. W sprawie od początku pojawiało się wiele niejasności. Zaginiona po raz ostatni miała rozmawiać w piątek przez wideo komunikator ze swoją siostrą, mieszkającą w Holandii. Później wysłała jej jeszcze wiadomość, która zdaniem siostry nie wyglądała na wysłaną przez Natalię.

Trwająca od kilku dnia akcja poszukiwawcza zakończyła się w tragiczny sposób. Wielkopolscy mundurowi odnaleźli w środę 19 czerwca ciało 39-letniej Natalii w kompleksie leśnym na przedmieściach Poznania.

Nie żyje jedna osoba, tragedia na torach. Ogromne utrudnienia, ewakuacja 200 osób

Policja zatrzymała męża Natalii. Mundurowi mają podejrzenia

Policja do sprawy zatrzymała 60-letniego męża zaginionej Natalii. Jak przekazał rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, mężczyzna będzie pozostawał do dyspozycji prokuratorów współpracujących z funkcjonariuszami. 60-latek zostanie przesłuchany.

ZOBACZ: Tragiczny finał policyjnej interwencji. Mężczyzna zmarł po podaniu leków

Ponadto rzecznik wielkopolskiej policji w rozmowie z RMF FM zaznaczył, że mąż poszukiwanej od kilku dni 39-latki mógł nie mówić całej prawdy funkcjonariuszom.

Ten mężczyzna, podejrzewamy, nie mówił nam prawdy, a jesteśmy przekonani, że ma wiedzę dotyczącą zaginięcia jego żony, jak i jej śmierci - poinformował Borowiak.

Natalia zaginęła w piątek

39-letnia Natalia z Gortatowa (woj. wielkopolskie) zaginęła w miniony piątek. Od tamtej pory nie nawiązała żadnego kontaktu z bliskimi.

Policja jeszcze wczoraj informowała, że do prokuratury został złożony wniosek o wszczęcie śledztwa z artykułu mówiącego o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. To standardowa procedura, która pozwalała policjantom na podjęcie bardziej zdecydowanych działań.

ZOBACZ: Strażak OSP śmiertelnie pobity przed dyskoteką. Zarzuty dla trzech 17-latków

Jak informowała "Gazeta Wyborcza", 39-letnia Natalia mieszkała z mężem i 10-letnim synem. Kobieta miała niedawno poinformować partnera, że chce złożyć pozew o rozwód bez orzekania o winie.