Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Awantura domowa z nożem w tle. Policja zatrzymała 68-latka
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.06.2024 23:00

Awantura domowa z nożem w tle. Policja zatrzymała 68-latka

zatrzymany
fot. Śląska Policja

Policja zatrzymała 68-letniego mieszkańca Zabrza, który usiłował zabić swoją konkubinę. Mężczyzna, podczas domowej awantury, sięgną po kuchenny nóż. Zatrzymanemu grozi nawet dożywocie.

Domowa awantura w Zabrzu. O włos od tragedii

Policjanci z Zabrza otrzymali zgłoszenie w piątek 14 czerwca, że w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc doszło do awantury domowej. Na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol mundurowych, który ustalił przebieg zdarzenia.

Według informacji policji 68-letni mężczyzna w trakcie awantury chwycił za kuchenny nóż i zaatakował swoją partnerkę. Funkcjonariuszom w porę udało się zapobiec tragedii.

Tajemnicze zaginięcie 39-letniej Natalii. W sprawie pojawiają się nowe wątki

Policjanci pomogli kobiecie. Została zaatakowana nożem kuchennym

Policjanci zatrzymali 68-latka, a pokrzywdzonej kobiecie udzielili natychmiastowej pomocy. Następnie przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wiadomo, że 68-letni mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

ZOBACZ: Tragiczny finał policyjnej interwencji. Mężczyzna zmarł po podaniu leków

Policjanci ustalili, że w przeszłości był notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad pokrzywdzoną - poinformowano.

68-latkowi grozi dożywocie

Zatrzymany 68-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych wobec kobiety. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu.

ZOBACZ: Strażak OSP śmiertelnie pobity przed dyskoteką. Zarzuty dla trzech 17-latków

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu - podkreśla policja.