Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Napisał kilka słów o dziadku. Nauczycielka nie wiedziała, co powiedzieć
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.03.2024 20:23

Napisał kilka słów o dziadku. Nauczycielka nie wiedziała, co powiedzieć

dziecko klasa
Taylor Flowe / Pixabay.com, @adasko2469 / TikTok.com

Kreatywność najmłodszych nie zna granic. Jeden z uczniów szkoły podstawowej w ramach pracy domowej miał napisać kilka zdań o swoim dziadku. Musiał opowiedzieć, czym się zajmuje i co lubi robić w wolnym czasie. Kiedy nauczycielka zobaczyła jego dzieło, oniemiała. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała.

Wnuczek był szczery do bólu

Nie jest tajemnicą, że najmłodsze dzieci są często wyjątkowo szczere. Jednocześnie bardzo uważnie obserwują rzeczywistość, a także swoich najbliższych. Wiele dzieci spędza znaczną część swojego życia z dziadkami, którzy często pomagają rodzicom w ich wychowaniu. W jednej ze szkół podstawowych dzieci dostały polecenie napisania kilku zdań o swoich dziadkach. Uczniowie z pewnością nie zawiedli, jednak nauczycielka zwróciła szczególną uwagę na pracę domową ucznia, który był szczery do bólu.

Abonament RTV do likwidacji? Padła konkretna data

Bez ogródek napisał, czego chce jego dziadek. „Wieczny odpoczynek”

Historia z jednej ze szkół podstawowych znalazła się na TikToku. Nagranie nie jest aktualnie dostępne, jednak szybko stało się hitem internetu. Jak opisał portal edziecko.pl, uczeń przyłożył się do zadania domowego, w którym bez ogródek opisał swojego 59-letniego dziadka. Kiedy nauczycielka zobaczyła jego pracę, nie kryła zaskoczenia. Dziecko wyznało całą prawdę. Jak się okazało, ulubionym zajęciem jego dziadka jest odpoczynek.

Mój dziadek ma na imię Marek. Ma 59 lat. Radość sprawia mu wolny od pracy czas. Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem. Jego największym marzeniem jest wieczny odpoczynek – napisano w pracy opublikowanej na TikToku.

ZOBACZ TAKŻE: Dodatek osłonowy. Możesz otrzymać dopłatę do ogrzewania

Internauci skomentowali szczerą pracę domową „Taki wnusio to skarb”

Opis ucznia zyskał ogromną popularność w sieci. Internauci byli zachwyceni szczerością dziecka. W komentarzach zgodnie stwierdzili, że spisał się na medal. Niektórzy byli pewni, kto jest „oczkiem w głowie dziadka”.

Wspaniałe! To jest wypracowanie 100/100. Mój dziadziuś, (oj, już dawno temu), miał te same radości i marzenia – napisał jeden z internautów.

Spokój, a z czasem święty spokój - taki wnusio to skarb – odpowiedziała kolejna.

Źródło: edziecko.pl, rozrywka.goniec.pl