Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ksiądz sparodiował wiernych dających na tacę [WIDEO]
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.02.2024 18:18

Ksiądz sparodiował wiernych dających na tacę [WIDEO]

ksiądz kościół
Screen @ksiadz_z_osiedla / X.com

Znany na TikToku ksiądz sparodiował wiernych. W jednym ze swoich filmów ks. Rafał Główczyński w żartobliwy sposób przedstawił, jak zachowują się niektóre osoby, kiedy przychodzi czas na danie na tacę. Parodia duchownego spotkała się ze sporym zaskoczeniem.

Ksiądz parodiuje wiernych

TikTokowy profil „Ksiądz z osiedla” przyciągnął znaczne grono obserwujących. Duchownego śledzi w aplikacji ponad 120 tys. osób. Ks. Rafał Główczyński dzieli się z widzami humorystycznymi filmami dotyczącymi jego posługi. Tym razem zdecydował się jednak na nagranie parodii dotyczącej zachowania wiernych w czasie mszy świętej.

ZOBACZ TAKŻE: Zapytaliśmy emerytów, jak im się żyje. Odpowiedzi mocno zaskoczyły

Minimum 1335 zł miesięcznie z ZUS. O tym świadczeniu wie niewielu

Ksiądz pokazuje, jak ludzie dają na tace

Ks. Główczyński przedstawił w swoim filmie cztery typy osób, które uczestniczą we mszy, a dokładnie w czasie przekazywania datków na tacę. Duchowny w różnych przebraniach pokazuje, że niektórzy wierni udają zamyślonych, tzn. nie chcą dzielić się swoimi pieniędzmi. Inni są „z zagranicy”, czyli przechwalają się rzuconym na tacę banknotem w innej walucie. Trzecim typem wiernego jest według księdza „rozmieniacz”, który korzysta z okazji do wybrania „reszty” z tacy.

ZOBACZ TAKŻE: Wojsko pilnie apeluje do Polaków. Mówi o “obcym wywiadzie”

Wierni kradną z tacy?

Na koniec widzowie poznali czwarty typ wiernego, tzw. przyszłego biznesmena. Jak się okazuje, taka osoba korzysta z okazji do zyskania pieniędzy. To właśnie ostatni przykład spotkał się z największym poruszeniem wśród komentujących. Internautom trudno było uwierzyć, że ktoś może zabrać pieniądze z tacy. Niektórzy nigdy nie widzieli takiego zjawiska, inni przyznali, że zdarzyło im się dokonać takiej „kradzieży”, kiedy byli małymi dziećmi.

Ja tak zrobiłam, jak byłam dzieckiem. Myślałam, że mogę sobie zabrać. Moja siostra tak zrobiła, proboszcz powiedział, żeby sobie wzięła – przyznawały użytkowniczki.

Źródło: o2.pl