Goniec.pl

AFP PHOTO / VYACHESLAV OSELEDKO; council.gov.ru Creative Commons Attribution 4.0

Mówią o nim "medialny żołnierz Putina". Władimir Sołowjow uderzył w Polskę

2 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Czołowy rosyjski propagandzista z kanału Rossija 1 w czasie największej oglądalności zakpił i drwił z Polski. Władimir Sołowjow wyśmiewał nie tylko nazwisko minister Anny Moskwy i sugerował, że teraz musi je zmienić. Ulubieniec Władimira Putina, który pomaga prezydentowi Rosji upewniać rodaków w zasadności działań Kremla, uderzył również w słowa gen. Waldemara Skrzypczaka. - To jakiś wioskowy głupek? - pytał Władimir Sołowjow.

Pełne agresji i kremlowskich kłamstw propagandowych zdania tylko potwierdzają tezę wskazującą, że Władimir Sołowjow jest medialnym żołnierzem Władimira Putina. Słowa dziennikarza kanału Rossija 1 trafiają do milionów Rosjan, a ci czerpią z nich pełnymi garściami.

Kiedy Polska zdecydowała o wydaleniu rosyjskich dyplomatów , Władimir Sołowjow w swoich wypowiedziach zaczął coraz częściej wspominać Warszawę. - Polska staje się obozem warownym Amerykanów - padło w czasie programu naczelnego propagandzisty Władimira Putina.

Władimir Sołowjow nie tylko "stara się" analizować rusofobię wśród polskich elit i zwykłych obywateli. Naczelny propagandzista Kremla wpisuje się w narrację Moskwy i stara się skłócić Polaków i Ukraińców, sięgając do trudnej wspólnej historii. - Nie wybaczyli zbrodni banderowców na Wołyniu - stwierdził. Ataki dziennikarza prokremlowskiego kanału Rossija 1 stały się również personalne.

Medialny żołnierz Putina, Władimir Sołowjow uderza w Polskę

Podobnie jak przed kilkoma dniami Dmitrij Miedwiediew , tak i Władimir Sołowjow nie szczędził Polsce gorzkich i szyderczych słów. Kluczowy w deprecjonowaniu działań Warszawy i zwykłych Polaków jest fakt silnej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

- Pewnie fort Trump zmienią na fort Biden - padał z ust jednego z gości Władimira Sołowjowa i nie było to przypadkiem. Dziennikarz kanału Rossija 1 przyjął narrację, że Polska robi wszystko, by "podlizać się" Amerykanom.

Medialny żołnierz Putina wskazywał, że osoby protestujące pod rosyjską ambasadą są "opętane", a sama Warszawa "strzela sobie w kolano", rezygnując z rosyjskich surowców . W opinii gwiazdy prorządowego kanału Rossija 1 doprowadzi to tylko do tego, że rosyjski gaz kupowany będzie przez Polskę z Niemiec.

Na celownik Władimira Sołowjowa trafiły jednak konkretne osoby. Były prezydent Rosji kpił niedawno z Mateusza Morawieckiego, jednak medialny żołnierz Władimira Putina, w którego wpatrzone są miliony Rosjan, postanowił personalnie uderzyć w gen. Waldemara Skrzypczaka i minister Annę Moskwę.

Personalne ataki propagandzisty Władimira Putina

Agresywny ton i prześmiewcze ataki to specjalność Władimira Sołowjowa, który na antenie swoich programów zgrabnie prezentuje narrację Kremla. Jakiś czas z ust jego nieprzypadkowego gościa padł przytyk w stronę minister klimatu i środowiska.

- W Polsce mają minister, która nazywa się Moskwa - mówił Siergiej Andriejew, rosyjski ambasador w Warszawie. Wtórował mu medialny żołnierz Kremla, który w prześmiewczym tonie i robiąc aluzję do stosunków polsko-amerykańskich stwierdził, że "musi (minister Anna Moskwa - przyp. red.) zmienić nazwisko na Waszyngtonka".

W czasie największej oglądalności Władimir Sołowjow z kanału Rossija 1 skrytykował i wykpił gen. Waldemara Skrzypczaka. - To jakiś wioskowy głupek? - zapytał medialny żołnierz Władimira Putina. W odniesieniu do stwierdzenia generała, iż Polska powinna rozważyć upomnienie się o tereny obwodu Kaliningradzkiego, Władimir Sołowjow podzielił się krótkim i treściwym stwierdzeniem: "niech lepiej nie pyskują".

- Można im przypomnieć słowa towarzysza Stalina, który na pytanie, po co mu Lwów, który nigdy nie był częścią imperium rosyjskiego, odparł, że Warszawa to była częścią tego imperium - dodał agresywnym tonie propagandzista kremlowski, a wtórował mu przy tym Andriejew. Michał Marek z Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa w rozmowie z portalem wp.pl wyjaśnił, co może stać z atak silnym stanowiskiem prorządowym dziennikarza kanału Rossija 1.

Sołowjow wykonuje w telewizji rozkazy służb odpowiedzialnych za dezinformację?

Kim tak naprawdę jest Władimir Sołowjow, który nieustannie powtarza, że zdradą są negocjacje z Ukrainą? - To okazanie słabości! Nie rozmawia się z faszystami, nie podaje się ręki gadom, trzeba im trzymać but na gardle - mówił. Podobnie ostre stanowisko dziennikarz kanału Rossija 1 ma na temat wycofania wojsk spod Kijowa - to Władimir Sołowjow nazwał "zdradą".

- Moim zdaniem wykonuje zadania zlecane przez rosyjskie służby i ekspertów odpowiedzialnych za politykę dezinformacyjną Kremla. Swoje programy reżyseruje w ten sposób, aby nagłośnić potrzebne Kremlowi tezy, albo wyśmiać argumenty, które je krytykują - powiedział dla wp.pl Michał Marek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >