Goniec.pl > Wiadomości > Młoda mama na chwilę odwróciła się do dziecka. W akcji policja, straż pożarna, pogotowie i LPR
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 03.06.2023 08:18

Młoda mama na chwilę odwróciła się do dziecka. W akcji policja, straż pożarna, pogotowie i LPR

wypadek w Ojcowie
Facebook/Straż Pożarna Biały Kościół KSRG

O włos od prawdziwego dramatu w Ojcowie (woj. małopolskie). 29-letnia kobieta jechała samochodem ze swoim dzieckiem, gdy auto nagle zsunęło się ze skarpy i spadło w potężną przepaść. Zarówno matka, jak i pięciomiesięczne niemowlę musieli po opuszczeniu pojazdu trafić do szpitala. Do nieszczęścia miało dojść przez jeden fałszywy ruch kierującej, który prawie zaważył o dalszym życiu jej i jej potomka.

Groźne zdarzenie w Ojcowskim Parku Narodowym

To niezwykle niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w piątek 2 czerwca tuż przed godziną 11. Jadąca samochodem osobowym ze swoim pięciomiesięcznym dzieckiem kobieta praktycznie zajrzała w oczy śmierci po tym, jak na łuku drogi straciła panowanie nad kierownicą i zjechała ze szlaku.

Pech chciał, że trasa prowadziła przez skarpę, zawieszoną nad kilkumetrową przepaścią. Auto natychmiast zsunęło się z niej i spadło w dół. Cała sytuacja wyglądała wyjątkowo dramatycznie.

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Samochód, którym podróżowały dwie osoby, spadł ze skarpy

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe - policja, straż pożarna oraz pogotowie, które przystąpiły do udzielania pasażerom feralnego samochodu pomocy.

- Zarówno kobieta, jak i dziecko w stanie przytomnym, bez widocznych obrażeń ciała zostali przetransportowani do szpitala - przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kom. Justyna Fil.

Kierująca popełniła kosztowny błąd

Na szczęście, tym razem udało się uniknąć najgorszego, a życiu kobiety i jej dziecka nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policja ustaliła już okoliczności zdarzenia i przebadała 29-latkę na obecność alkoholu. Była trzeźwa.

Jak się okazało, młoda matka wykazała się nieostrożnością, dosłownie na chwilę odwracając się do niemowlęcia. Poza drobnym uszczerbkiem na zdrowiu, za swój błąd poniosła także konsekwencje finansowe w postaci mandatu karnego.

Źródło: Goniec.pl