Goniec.pl > Polska > Poważny wypadek na A4. Tir staranował osobówkę, samochód wjechał w starszą kobietę
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 02.06.2023 11:55

Poważny wypadek na A4. Tir staranował osobówkę, samochód wjechał w starszą kobietę

wypadek
Facebook/Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu

Do poważnego wypadku doszło na parkingu niedaleko autostrady A4, przy zjeździe na Opole. Samochód ciężarowy zjeżdżając z autostrady na parking, uderzył w prawidłowo zaparkowaną toyotę. W wyniku tego auto potrąciło siedzącą nieopodal na ławce kobietę. Ta trafiła do szpitala. 

Groźny wypadek na A4. 60-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 1 czerwca w czwartek około godziny 13:00 na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych w Przysieczy, na opolskim odcinku autostrady A4.

Ciężarówka jadąca autostradą tuż przy zjeździe najechała na zaparkowany samochód osobowy marki toyota. W wyniku uderzenia auto z impetem odbiło się i potrąciło siedzącą na ławce 60-latkę. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Opole. Tir staranował osobówkę. Samochód wjechał w kobietę

Według wstępnych ustaleń kierujący pojazdem ciężarowym to obywatel Ukrainy. Prowadzony przez niego pojazd najechał na prawidłowo zaparkowany samochód osobowy, który uderzył ławkę, na której siedziała 60-letnia kobieta.

Ciężarówka po tym zderzeniu nie zatrzymała się, a kierowca po chwili uderzył jeszcze w przydrożną latarnię. Dopiero wtedy zatrzymali go pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego, którzy przeprowadzali akurat kontrolę na miejscu i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Jak poinformował dyżurny KW Policji w Opolu, 60-latka z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

Kierowca, który próbował oddalić się z miejsca zdarzenia zatrzymany przez policję

Okoliczności całego zdarzenia i przyczyny wypadku będzie ustalała policja. Ukraiński kierowca pojazdu ciężarowego, który staranował zaparkowany samochód osobowy, a następnie z dużą prędkością oddalił się z miejsca wypadku, odpowie teraz przed sądem. 60-letnia kobieta, która ucierpiała w wyniku tego zdarzenia, jest pod opieką medyczną. 

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu