NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Tańsze bilety PKP to nie mit. Pokazał banalny trik, jak zaoszczędzić pieniądze
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.04.2023 12:40

Tańsze bilety PKP to nie mit. Pokazał banalny trik, jak zaoszczędzić pieniądze

pociąg peron ludzie
goniec.pl;TikTok.com/Lukelifecharms

Tańsze bilety PKP nie muszą być związane tylko ze specjalnymi promocjami. Na TikToku pojawił się filmik, który ujawnia trik na to, jak podróżować pociągami w lepszych warunkach i za mniejsze pieniądze. Nagrał je obcokrajowiec mieszkający w Polsce, a internauci nie kryją zdziwienia oraz zachwytu. 

Ujawnił prosty sposób na zdobycie tańszych biletów PKP

Tańsze bilety PKP to teraz prawdziwa rzadkość. Po ogłoszeniu specjalnych promocji dosłownie kwestią minut jest, to kiedy znika pula biletów na pociągi w atrakcyjnych cenach. 

Okazuje się jednak, że można pomóc szczęściu, a przy okazji zadbać o własny portfel. Jak wydać mniej pieniędzy i stać się posiadaczem biletu na pociąg PKP w pierwszej klasie? Nie jest to trudne, ale jednocześnie nie wszyscy pasażerowie skorzystają z tego triku.

Dostała zaproszenie na komunię chrześniaka, gdy je przeczytała, zdębiała. Polacy są załamani

Prosty trik sprawi, że pokochasz podróże PKP

Pociągi, nie tylko w czasie wakacji, bardzo często pękają w szwach. Nie zawsze uda się kupić bilet z miejscem siedzącym, szczególnie na obleganych trasach jak Poznań-Warszawa, Kraków-Warszawa, czy Warszawa-Gdańsk. 

Jak podróżować za małe pieniądze? Z pomocą przyszedł TikToker publikujący pod pseudonimem LukeLifeCharms. Obcokrajowiec mieszka w Polsce i korzysta z usług PKP, ale nie ma zamiaru płacić za bilety duże pieniądze. Na jego koncie pojawił się film, który tłumaczy, jak zaoszczędzić i kupić tańsze bilety PKP.

Podstawą triku TikTokera jest spojrzenie łaskawszym okiem na mniej zatłoczone pociągi, a więc podróżowanie w godzinach porannych. Sam pokazał, że bilet na tę samą trasę rano kosztował go niecałe 80 złotych, natomiast, gdyby wybrał godziny południowe, zapłaciłby o połowę więcej. Na filmiku słyszmy, że wystarczy kupić bilet na pociąg w drugiej klasie i za niego zapłacić. Później… podwyższyć klasę jednym kliknięciem i jechać w lepszych warunkach za tę samą cenę. To jednak nie wszystko.

@lukelifecharms A little hack I learned about the trains here in Poland 🇵🇱 #poland #polska #polski #polishtrain #ic #lukelifecharms #warsaw ♬ Storytelling - Adriel

Internauci zachwyceni, pojawił się jeszcze jeden trik na wydanie mniejszych pieniędzy

W komentarzach pojawiło się wielu zachwyconych internautów, którzy na pewno będą teraz częściej zasiadać na fotelach pierwszej klasy w pociągach PKP i nie będą wydawać większych pieniędzy. - Jak widać, w tym kraju każdy leci na cebulę, nie trzeba być Polakiem - czytamy w jednym z komentarzy. - Bracie, z każdym takim poradnikiem stajesz się typowym Polakiem. Gratulacje - dodał kolejny internauta.

- Sam tego nie ogarnąłem, a 10 lat pociągami jeżdżę - stwierdził ktoś inny zachwycony trikiem na tańsze podróżowanie w lepszych warunkach. - Żeby ktoś z zagranicy tłumaczył mi, jak kupować taniej bilet - zadrwił kolejny komentujący.

W komentarzach znaleźć można było jeszcze jedną poradę dotyczącą oszczędzania na podróżowaniu PKP. - Jeśli jedziesz pociągiem z możliwością przewozu rowerów, wykup bilet drugiej klasy z rowerem za chyba 11 zł - będziesz siedzieć w pierwszej klasie dużo taniej. W części przejazdów wagony dla przewozu rowerów są połączone z pierwszą klasą. Tym samym dostajesz miejsce w pierwszej klasie, tam, gdzie rower - napisała kobieta. Nie ma wątpliwości, że teraz w pierwszych klasach pociągów w całej Polsce będzie nieco tłoczniej.

Źródło: goniec.pl, gazeta.pl