Goniec.pl
Marek Suski

Piotr Molecki/East News

Marek Suski doprowadził dziennikarza do kresu wytrzymałości. Wywiad został przerwany

5 Października 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Poważne spięcie Roberta Mazurka z gościem jego "Porannej rozmowy" na antenie RMF FM. Znany z bezkompromisowej postawy dziennikarz wyraźnie stracił cierpliwość do polityka PiS Marka Suskiego, który odpowiadając na niewygodne pytania konsekwentnie zasłaniał się niewiedzą. Prowadzący uznał więc, że dalsza debata nie ma większego sensu i przedwcześnie zakończył wywiad, podsumowując go w dobitnych słowach.

W środę 5 października gościem porannej audycji w RMF FM był jeden z najbardziej charyzmatycznych polityków obozu władzy, Marek Suski. Polityk nie pierwszy raz zasiadł twarzą w twarz z Robertem Mazurkiem, aby odpowiedzieć na jego pytania, jednak tym razem finał rozmowy był zupełnie inny niż zazwyczaj.

"Zawieszam głosowanie z PiS". Paweł Kukiz stracił cierpliwość, Kaczyński może stracić większość

"Zawieszam głosowanie z PiS". Paweł Kukiz stracił cierpliwość, Kaczyński może stracić większość

CZYTAJ DALEJ

Wszystko przez to, że Suski nie odrobił pracy domowej i przyszedł do studia nieprzygotowany lub też, co bardziej prawdopodobne, nie miał ochoty poruszać tematów, które dla jego ugrupowania są bardzo niekomfortowe. To zaś mocno poruszyło nerwy gospodarza programu i spotkało się z jego stanowczą reakcją.

Zaskakująca niewiedza Marka Suskiego

Gdyby Marek Suski był uczniem, za swoje nic nie wnoszące odpowiedzi z pewnością otrzymałby ocenę niedostateczną. Co prawda, polityk odniósł się do niektórych poruszanych na antenie RMF FM kwestii, takich jak potencjalna kandydatura Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM, czy też wymiana samego premiera i prace nad ustawą dotyczącą obniżenia cen energii, kiedy jednak przyszło zejść na nieco bardziej grząski teren, zachował się bardzo asekuracyjnie.

W całym gąszczu pytań zadawanych przez Roberta Mazurka okazało się, że znaczna większość z nich pozostała bez odpowiedzi, a jedyną reakcją posła było bardzo wygodne "nie wiem" lub "nie mam pojęcia". Nic więc dziwnego, że żądny uzyskania jakichkolwiek informacji prowadzący, postanowił zadać swojemu rozmówcy jeszcze jedno, zasadnicze pytanie.

Co pan wie w takim razie, bo na razie na wszystkie pytania odpowiedział pan, że nic nie wie? – dociekał rozdrażniony Mazurek. – Wiem, że nic nie wiem – odparł zupełnie szczerze Suski.

Coraz bardziej zniecierpliwiony dziennikarz z każdą minutą docierał do granic swoich możliwości i nie szczędził gościowi audycji uszczypliwych komentarzy.

– Marek Suski, człowiek, który nic nie wie – dogryzał politykowi, ale ten bronił się, stwierdzając, że kierowane do niego pytania powinny raczej trafić do wróżki.

kaczynski

Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii nowego województwa. Co powiedział prezes PiS?

CZYTAJ DALEJ

Niecodzienne zakończenie wywiadu

Trzeba przyznać, że mając tak ograniczonego w zasobie słów gościa, Mazurek i tak dość długo wytrzymywał jego zapętlające się odpowiedzi. Kres wytrzymałości dziennikarza nastał dopiero podczas próby uzyskania komentarza do słów Jacka Sasina dotyczących podatku od ponadnormatywnych zysków.

Suski nie zamierzał wypowiedzieć się na temat, utrzymując, że szczegóły dotyczące pomysłu nie są mu znane, bo też i nie ma konkretnych założeń. Pytany więc, czy wypowiedzią ministra aktywów państwowych nie warto się przejmować, bo „tak sobie wychodzi facet i plecie”, polityk uruchomił mowę ciała i tylko wzruszał ramionami.

Należy do tego przykładać wagę, ale ponieważ nie ma projektu ustawy, to nie ma sensu roztrząsać kwestii tego co może, a nie musi się znaleźć w ustawie – stwierdził Suski.

Po tych słowach Mazurek uznał, że błądzenia, zwodzenia i gdybania było już zbyt wiele, dlatego też postanowił wybawić Suskiego z opresji, a przy okazji oszczędzić cenne minuty swoje i swoich słuchaczy na coś bardziej pożytecznego niż słuchanie bezsensownej debaty.

– Rzeczywiście, szanujmy swój czas. Skoro pan nie chce odpowiadać na żadne pytania, to ja już chyba podziękuję panu serdecznie za rozmowę. Kłaniamy się i do widzenia – oświadczył, po czym zszedł z anteny.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

politycy

O tych słowach woleliby szybko zapomnieć. Ci politycy mają na koncie wpadki, o których mówili wszyscy

Opinia publiczna w całej Polsce żyje dziś niefortunnymi słowami Rafała Trzaskowskiego, jakich użył on w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Krajowa polityka zna jednak o wiele więcej przykładów, gdy z ust ważnych osób w państwie padały skandaliczne wypowiedzi. Przypominamy te najbardziej kontrowersyjne.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wprost, RMF FM

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >