Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Marek Czyż zaskoczył w "19:30". Ogłosił ważną wiadomość
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.03.2024 21:43

Marek Czyż zaskoczył w "19:30". Ogłosił ważną wiadomość

Marek Czyż
Fot. TVP VOD/"19:30" (screen wideo)

Poniedziałkowe wydanie programu "19:30" w TVP poprowadził Marek Czyż. Dziennikarz w pewnym momencie zaskoczył widzów i poinformował o przełomowej decyzji. Na antenie stacji rusza nowy program interwencyjny. Czyż przekazał szczegóły i przedstawił także widzom TVP prowadzącą nowego serwisu.

Marek Czyż zaskoczył widzów w "19:30"

Marek Czyż przywitał widzów "19:30" w poniedziałek 4 marca, zapraszając na najważniejsze wiadomości mijającego dnia. W serwisie poinformowano m.in. o zmianach, jakie w Trybunale Konstytucyjnym zamierza wprowadzić minister Adam Bodnar, przypomniano ostatnie tragiczne wydarzenia z centrum Warszawy w kontekście ludzkiej znieczulicy, a także poinformowano o przełomowych zmianach w prawie aborcyjnym we Francji.

Marek Czyż w trakcie programu poinformował także widzów "19:30", że już od dziś będą mogli oglądać na antenie TVP nowy serwisy interwencyjny "Reporterzy". Dziennikarz połączył się także w studio z prowadzącą debiutanckie wydanie programu - Agnieszką Górniakowską.

Wiadomość z ostatniej chwili w "Faktach". "Ważna dla kobiet"

Marek Czyż zapowiedział nowy program TVP

Marek Czyż z wyraźną satysfakcją w głosie zapowiedział nowy program interwencyjny TVP.

A teraz ważne pytanie - czym jeszcze żyje Polska? Mamy odpowiedź. Najważniejsze tematy i niezwykłe historie od dziś znowu na antenie Jedynki. "Reporterzy" - tak się będzie ten program nazywał - zapowiedział dziennikarz.

Po chwili Marek Czyż połączył się z gospodynią pierwszego wydania, dziennikarką Agnieszką Górniakowską, która przekazała widzom tematy, jakie poruszone zostaną w debiutanckim wydaniu "Reporterów". Zaprezentowano także oprawę graficzną i studio nowego programu interwencyjnego TVP.

Trzymamy kciuki, dziękujemy i do zobaczenia - tymi słowami pożegnał się z Górniakowską Marek Czyż.

tvp.png
Fot. TVP VOD/"19:30" (screen wideo)

"Reporterzy" od 4 marca na antenie TVP

Wcześniej branżowy portal wirtualnemedia.pl informował, że wśród wszystkich prowadzących nowy serwis TVP "Reporterzy" zobaczymy poza Agnieszką Górniakowską jeszcze Zbigniewa Łuczyńskiego oraz Jacka Pawlewskiego. Szefek redakcji będzie z kolei Paweł Gregorowicz. Audycja ma zastąpić program "Alarm!", który został zdjęty pod koniec ubiegłego roku w następstwie radykalnych zmian w mediach publicznych. 

ZOBACZ: Wielka gwiazda odchodzi z TVP. Pracowała tam 25 lat

"Reporterzy" mają być audycją stworzoną z "myślą o społecznych sprawach Polaków". Program będzie emitowany na żywo na antenie TVP1 od poniedziałku do piątku o godz. 20.15 - tuż po "19.30" i "Gościu 19.30". Ma trwać około 15 minut.