Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wielka gwiazda odchodzi z TVP. Pracowała tam 25 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.03.2024 19:03

Wielka gwiazda odchodzi z TVP. Pracowała tam 25 lat

flagi TVP
Wojciech Olkusnik/East News

Roszady kadrowe w Telewizji Polskiej zdają się nie mieć końca. Po tym, jak z publicznym nadawcą pożegnali się m.in. Danuta Holecka i Michał Rachoń, przyszedł czas na kolejną dawną gwiazdę anteny. Portal Plejada ustalił, że widzowie nie zobaczą już na szklanym ekranie prezenterki, która w TVP przepracowała ćwierć wieku. Dziennikarka, wraz z początkiem marca, złożyła na biurko nowego szefostwa swoje wypowiedzenie. Ona sama nie odniosła się jeszcze do tych rewelacji. 

Kolejna gwiazda "Wiadomości" odchodzi z TVP

25 lat - tyle w Telewizji Polskiej przepracowała właśnie Marta Kielczyk. Swoje pierwsze kroki popularna i lubiana przez widzów dziennikarka stawiała w redakcji “Panoramy”, później zaś przyszły role gospodyni przeróżnych, mniej lub bardziej popularnych programów zarówno z zakresu informacji, jak i rozrywki.

Kariera Marty Kielczyk bezsprzecznie rozkwitła już za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, czyli po 2015 roku, kiedy to przydzielono jej prowadzenie “Magazynu Ekspresu Reporterów” oraz “Za kulisami”. Największym wyróżnieniem było jednak powierzenie jej funkcji jednej z prezenterek głównego wydania “Wiadomości”.

W redakcji Danuty Holeckiej gwiazda pracowałaby zapewne nadal, gdyby nie wynik jesiennych wyborów parlamentarnych. Wraz z nastaniem nowej władzy w parlamencie, zmieniło się też kierownictwo mediów publicznych, a ich dawne “twarze” albo same odeszły, albo też zostały zwolnione. Kielczyk dotychczas udało się uniknąć redukcji zatrudnienia i podzielenia losów dawnych kolegów. W końcu jednak sama miała uznać, że w TVP nie ma dla niej przyszłości.

Nawet 550 zł dodatku bez względu na wiek. Czas jest ograniczony

Marta Kielczyk znika z anteny TVP

Portal Plejada ustalić miał, że Marta Kielczyk nie będzie już dłużej pojawiała się na antenach telewizji publicznej. Dziennikarka, jak przekazują źródła na Woronicza, podpisała wypowiedzenie wraz z początkiem marca. Umowę rozwiązano ponoć za porozumieniem stron.

ZOBACZ: Marek Czyż jest ofiarą hejtu. To go spotyka na ulicy

Sama zainteresowana na razie milczy i nie potwierdza doniesień. Co więcej, jej media społecznościowe zamarły w grudniu 2023 r. i nic nie wskazuje na to, by na razie zostały reaktywowane.

Podczas gdy jedni żegnają się z TVP, inni wracają do niej po wielu latach niebytu. Tak jest np. w przypadku aktorki Krystyny Jandy, która będzie jednym z pierwszych gości odświeżonej wersji legendarnego programu “100 pytań do...”.

Mariusz Szczygieł dostał program w TVP Info

W TVP od niedawna zobaczyć można także innego, popularnego dziennikarza, którego przez długi czas próżno było szukać w telewizji. To Mariusz Szczygieł, gospodarz nowego, autorskiego programu "Rozmowy NieWygodne".

Format można oglądać w TVP Info od 17 lutego, co dwa tygodnie. Jego koncepcja opiera się na przeprowadzaniu rozmów z gośćmi, których sam Szczygieł uważa za interesujących i którym zadaje czasem także i trudne, nie do końca komfortowe pytania.

Przede wszystkim moje rozmowy w ogóle nie będą się kojarzyły z programem informacyjnym. Nikt nie będzie nas pospieszał, nie będziemy donikąd gonić. Nie mam zamiaru mówić o polityce - zdradzał jeszcze przed premierą dziennikarz.

Źródło: Plejada, GW