Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ledwo odebrała prawo jazdy, dramatyczny wypadek. Lądował śmigłowiec LPR
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.05.2024 22:50

Ledwo odebrała prawo jazdy, dramatyczny wypadek. Lądował śmigłowiec LPR

wypadek
fot. KPP w Wąbrzeźnie

Do poważnego wypadku drogowego z udziałem grupy nastolatków doszło na trasie Ryńsk – Wąbrzeźno (woj. kujawsko-pomorskie). 18-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Młoda dziewczyna prawo jazdy odebrała zaledwie kilka tygodni wcześniej. 

Dramatyczny wypadek z udziałem nastolatków

Do wypadku doszło w zeszły czwartek tuż przed godziną 19.00 na trasie Ryńsk — Wąbrzeźno. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia zastali doszczętnie zniszczony samochód osobowy marki Opel, którym podróżowało czworo nastolatków. Według ustaleń mundurowych 18-letnia kierująca przy dużej prędkości straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Funkcjonariusze po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia i samego pojazdu, jednoznacznie stwierdzili, że do zdarzenia przyczyniła się nadmierna prędkość - przekazał asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie.

Nie żyje kobieta. Wjechała na tory, pociąg zmiażdżył samochód

Cztery osoby ranne. Lądował śmigłowiec LPR

W wyniku wypadku 18-letnia kierująca oraz troje pasażerów w wieku 15, 17 i 18 lat zostali przetransportowani do szpitali. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najciężej rannego 18-latka.

ZOBACZ: Ciężarówka wjechała w autobus i staranowała samochody. 12 osób trafiło do szpitala

Policja zleciła przeprowadzenie badań na obecność alkoholu oraz środków odurzających we krwi kierującej. 18-latce zatrzymano również prawo jazdy, które — jak zaznacza policja — zdążyła odebrać zaledwie kilka tygodni wcześniej. 

rgt.png
fot. KPP w Wąbrzeźnie

Policja apeluje

Aspirant Krzysztof Świerczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie zaapelował po raz kolejny do kierowców o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

Statystyki pozostają nieubłagane, od wielu lat to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków w Polsce. Również to młodzi kierowcy są najczęściej ich sprawcami - podkreśla policjant.