Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje kobieta. Wjechała na tory, pociąg zmiażdżył samochód
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.05.2024 16:29

Nie żyje kobieta. Wjechała na tory, pociąg zmiażdżył samochód

wypadek
fot. Policja Wielkopolska

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Pile (woj. wielkopolskie). We wtorek 28 maja samochód osobowy zderzył się tam z pociągiem. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 58-letnia kobieta kierująca autem. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Tragedia na torach w Pile. Nie żyje kobieta

Do wypadku doszło we wtorkowe popołudnie 28 maja. Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Pile na ul. Wawelskiej samochód osobowy marki renault zderzył się z pociągiem relacji Piła-Bydgoszcz.

Na tym przejeździe kolejowym nie ma rogatek, ale jest oznakowanie i sygnalizacja świetlna. W chwili zdarzenia ta sygnalizacja działała - informował sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik policji w Pile.

Dramatyczne nagranie obiegło sieć. Pijany kierowca taranował auta jedno po drugim

58-letnia kobieta zginęła na miejscu. Jej auto zostało zmiażdżone

Samochodem osobowym podróżowała 58-letnia kobieta. Maszynista nie zdążył wyhamować i zderzył się z prowadzonym przez nią autem, którego wrak wlókł jeszcze po torach przez kolejne kilkaset metrów. Kobieta nie miała żadnych szans. Zginęła na miejscu. Ofiara to 58-letnia mieszkanka gminy Chodzież. Strażacy, aby dostać się do poszkodowanej, musieli użyć specjalistycznego sprzętu. 

Na zdjęciach, które Wielkopolska Policja opublikowała w mediach społecznościowych, wyraźnie można dostrzec, że siła zderzenia była bardzo duża. Samochód osobowy został zmiażdżony.

Policja wyjaśnia okoliczności pod nadzorem prokuratora

Jak poinformowała policja, pociągiem w momencie tragicznego wypadku podróżowało około 50 pasażerów. Nikt nie ucierpiał. Zorganizowano komunikację zastępczą.

ZOBACZ: Autobus pełen dzieci utknął na przejeździe kolejowym. Jest nagranie

Na miejscu trwają oględziny i ustalenia. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - informuje wielkopolska policja.