Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ciężarówka wjechała w autobus i staranowała samochody. 12 osób trafiło do szpitala
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2024 22:09

Ciężarówka wjechała w autobus i staranowała samochody. 12 osób trafiło do szpitala

wypadek Olsztyn
Fot. X/KGPSP

Groźny wypadek przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Ciężarówka zderzyła się z miejskim autobusem i trzema samochodami osobowymi. Straż pożarna podaje, że do szpitala trafiło aż 12 osób. Stan pięciu z nich określany jest jako zagrażający życiu.

Olsztyn. Ciężarówka staranowała pojazdy i przystanek. Kierowca był pijany

Prawdopodobną przyczyną wypadku było nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy ciężarówki, który, jak podał oficer prasowy olsztyńskich mundurowych Jacek Wilczewski, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W zdarzeniu udział miało brać 26 osób, zaś w akcji ratunkowej uczestniczy 48 strażaków. W sieci pojawiły się komunikaty służb w tej sprawie.

Leżał nagi i poparzony na leśnej drodze. 24-latek nie żyje

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku przy ul. Bałtyckiej

Post w mediach społecznościowych zamieściła także Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Podano w nim, że wszelkie okoliczności i przyczyny zdarzenia są wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Droga jest całkowicie zamknięta do odwołania

Media informują, że do zdarzenia doszło, gdy ciężarowa wywrotka, przewożąca żwir, jechała w kierunku centrum Olsztyna i staranowała cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jeden z nich dachował.

Później ciężarówka uderzyła jeszcze w tył miejskiego autobusu, w którym było 16 osób, uszkodziła wiatę przystankową i zjechała z nasypu o wysokości ok. 4 metrów.

Po wypadku zamknięta jest ul. Bałtycka od skrzyżowania z ul. Jeziorną do wjazdu na Likusy. Z ciężarówki i uszkodzonych samochodów wyciekło na jezdnię dużo płynnych substancji, które neutralizują strażacy.

Źródło: WP, Onet