Goniec.pl

SHAMIL ZHUMATOV/AFP/East News

Ławrow wskazał kolejny cel Rosji. Oskarżył USA o naruszenie prawa

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Siergiej Ławrow oznajmił w poniedziałek na antenie stacji Rossija 24, że Rosja prowadzi "specjalną operację wojskową", której celem jest "położenie kresu całkowitej dominacji Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej". W jego ocenie USA dopuszczają się "rażącego naruszenia prawa".

Wojna w Ukrainie trwa o 47 dni. Rosja wciąż utrzymuje, że prowadzi "specjalną misję wojskową", której celem jest wyzwolenie miejscowej ludności spod okupacji. Siergiej Ławrow i Dmitrij Pieskow nieustannie donoszą o kolejnych prowokacjach, do których - ich zdaniem - ma dochodzić przede wszystkim ze strony Stanów Zjednoczonych.

Siergiej Ławrow oskarża USA o łamanie prawa. Mówi o "specjalnej misji wojskowej"

W poniedziałek szef rosyjskiej dyplomacji pokusił się o przedstawienie kolejnych absurdalnych tez. Jak pisaliśmy wcześniej, ostrzegał rosyjskich dyplomatów przed samotnymi spacerami, insynuując "ataki terrorystyczne" . Siergiej Ławrow zdecydował się także na skierowanie krytycznych słów do Stanów Zjednoczonych i NATO.

Stwierdził, że Rosja prowadzi obecnie "specjalną operację wojskową". - Nasza specjalna operacja wojskowa ma na celu położenie kresu lekkomyślnej ekspansji NATO i dominacji Stanów Zjednoczonych - stwierdził, dodając, że wspomniana dominacja "opiera się na rażących naruszeniach prawa międzynarodowego".

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji po raz kolejny nawiązał również do masakry w Buczy. Przypominamy, że wojska Władimira Putina dopuściły się tam bestialskich zbrodni na cywilach. - Te prowokacje są okropne, ale wiem, że będą się powtarzać - tłumaczył.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Rossija 24

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zaskakujący głos księdza ws. Jana Pawła II. "Osoby skrzywdzone się nie liczą"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pół miliona Polaków jeszcze nie zawnioskowało o pieniądze. Termin upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podczas prac kanalizacyjnych dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy zabrali głos ws. wykorzystywania wizerunku Jana Pawła II. Wyniki sondażu obnażyły prawdę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jaką emeryturę otrzymuje ksiądz? Duszpasterze nie mogą narzekać na pieniądze
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, nie żyje. Parafianie w żałobie
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]