Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz nie wytrzymał, poszło o aborcję. "Opętani tak mają"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.11.2023 22:16

Ksiądz nie wytrzymał, poszło o aborcję. "Opętani tak mają"

ks. Janusz Chyła
Facebook/Janusz Chyła

Do tej pory prym wśród kontrowersyjnych księży zdecydowanie wiódł ks. Michał Woźnicki, jednak na poważną konkurencję zaczyna mu wyrastać inny kapłan, ks. Janusz Chyła. Duchowny ma już na koncie kilka głośnych wypowiedzi, ale to ostatnia wywołała wyjątkowe poruszenie wśród internautów. Chojnicki proboszcz postanowił na swój własny sposób skomentować wpis portalu Opoka dotyczący prawa aborcyjnego, obrażając przy tym w niewybredny sposób polityków. Użytkownicy X nie zostawili na nim suchej nitki, dając temu jasny wyraz.

Ks. Janusz Chyła nie przestaje szokować

Ksiądz Janusz Chyła, podobnie jak większość duchownych, może poszczycić się doskonałym wykształceniem, ale te nie zawsze idzie w parze z taktem i kulturą. Co prawda kapłan ma na swoim koncie doktorat z teologii, wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Pelplińskiej i napisał kilka książek, jednak zdecydowanie bardziej woli słynąć z wywoływanych skandali.

Proboszcz z Chojnic swoimi osobliwymi przemyśleniami dzieli się przede wszystkim za pośrednictwem platformy X, na której ma już 38 tys. obserwujących, ale liczba ta może wkrótce stopnieć. Wiele osób poczuło się bowiem wyjątkowo zniesmaczonych po tym, jak duchowny skomentował wpis katolickiego portalu Opoka.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Kapłan w niewybrednych słowach mówi o politykach. "Opętani"

- Są sprawy ważne i ważniejsze. Pierwszy dzień pracy nowego Sejmu jest swego rodzaju probierzem tego, co dla posłów i posłanek jest priorytetowe i kluczowe. Naprawdę smutne, że część z nich jako najważniejszą kwestię traktuje aborcję na życzenie - wpis o takiej treści opublikowali autorzy portalu, prowokując tym samym samego ks. Chyłę.

Kapłan nie czekał długo z reakcją i bardzo szybko zamieścił swój własny komentarz do wspomnianych słów, stwierdzając, że “opętani tak mają”. Na duchownego spadła wówczas prawdziwa fala krytyki.

Internauci oburzeni słowami księdza

Oczywiście, pod tweetem ks. Chyły pojawiły się głosy stojące po obu stronach sporu, jednak w większości przypadków internauci albo kpili z kapłana, albo też wyrazili poważne zaniepokojenie jego kolejnymi, coraz bardziej skrajnymi wynurzeniami.

- Wow - ale diagnoza "opętani". Analizując księdza wpisy, można wyciągnąć wniosek, że ksiądz jest opętany na pewno niechęcią trącącą o nienawiść do ludzi o innych poglądach. Marzy się wam, księżom wyręczanie Boga w karaniu za grzechy, jak to miało miejsce w czasach inkwizycji - napisał jeden z komentujących. - Coraz głupsze tłity ksiądz pisze. Szkoda... - stwierdził drugi.

ZOBACZ: Niewiarygodne sceny w "Faktach" TVN. Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb niemowlęcia, trudno uwierzyć, co powiedzieli im wierni

Portal o2.pl zauważa przy tym, że to nie pierwszy raz, gdy ks. Chyła odnosi się do tematu aborcji. Ostatnim razem zaapelował do wiernych o "wstrzymanie się przed przyjmowaniem Komunii Św. do chwili nawrócenia". 

- Popieranie "wolności" zabijania, kradzieży, gwałtów jest udziałem w tych czynach - uzasadniał.

Źródło: o2.pl, X