Goniec.pl > Polska > Niewiarygodne sceny w "Faktach" TVN. Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb niemowlęcia, trudno uwierzyć, co powiedzieli im wierni
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.11.2023 11:36

Niewiarygodne sceny w "Faktach" TVN. Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb niemowlęcia, trudno uwierzyć, co powiedzieli im wierni

ksiądz Anita Werner
screen "Fakty" TVN, wydanie z dn. 16.11.2023 r.; parafia

Pijany ksiądz odprawił pogrzeb noworodka, ale nie wszyscy parafianie potępiają jego zachowanie. Fakty TVN dotarły do wiernych, którzy stają w obronie swojego proboszcza. - Troszkę miał coś wypite, wiem. Każdy ma jakąś słabość - powiedziała jedna z kobiet reporterowi Faktów. Nie była odosobniona w swoim poglądzie.

Pijany ksiądz odprawił pogrzeb, "Fakty" TVN dotarły do parafian

Ksiądz z parafii św. Marii Magdaleny w Garczegorzu stał się sławny na cały kraj. Wszystko za sprawą pogrzebu, jaki odprawił na cmentarzu w Nowej Wsi Lęborskiej. Całą sprawę nagłośnił Fakt, który otrzymał od rodziny zmarłego dziecka nagranie z tego, co działo się podczas uroczystości oraz tuż po niej.

Sława księdza raczej go nie cieszy, gdyż na nagraniu uwieczniono, iż duszpasterz odprawił pogrzeb noworodka pod wpływem alkoholu. Potwierdziła to policja, którą wezwano na cmentarz po zakończeniu ostatniego pożegnania dziecka. “Fakty” TVN zdecydowały się na rozmowę z parafianami księdza Czesława K. Stanowisko niektórych wiernych może szokować.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Parafianie bronią księdza w materiale "Faktów" TVN

Skandal z cmentarza w Nowej Wsi Lęborskiej to kolejna cegiełka, która psuje wizerunek Kościoła. Ksiądz odprawił pogrzeb dziecka mając 1,6 promila alkoholu we krwi, a rodzina pogrążona w żałobie już na początku usłyszała oburzające słów. - Skoro aniołek śpi, to ja też zasnę… - mówił ks. Czesław K.

ZOBACZ: Anita Werner zakończyła "Fakty" TVN w dramatyczny sposób. Z trudem powstrzymywała łzy

“Fakty” TVN pojawiły się w parafii proboszcza, o którego wybryku alkoholowym słyszał cały kraj. Dziennikarz usłyszał od części parafian, iż mają oni zamiar bronić swojego księdza. - Odprawił to wszystko ładnie, odszedł do samochodu i wtedy się piekło rozpętało - powiedziała jedna z kobiet. Inna parafianka posunęła się jeszcze dalej w swojej obronie pijanego księdza.

Parafianka chce, żeby modlić się za pijanego księdza

Widzowie “Faktów” TVN usłyszeli więcej niż jedną wypowiedź, która broniła pijanego księdza odprawiającego pogrzeb dziecka. W czasie uroczystości duszpasterz miał “bełkotać” i mylić słowa pieśni żałobnych. Rodzina zmarłego noworodka była w szoku tym, jak zachowuje się duszpasterz.

ZOBACZ: Nigdy nie mów księdzu tych rzeczy. Dzięki temu pogrzeb będzie tańszy

Parafianka, która wypowiedziała się dla “Faktów” TVN, bagatelizuje jednak cały skandal i wskazuje, że to ksiądz jest obecnie ofiarą i nie należy się nad nim pastwić. - Troszkę miał coś wypite, wiem. Każdy ma jakąś słabość. Trzeba się za kapłanów modlić. Dlaczego? Bo oni mają tyle diabełków nad swoją głową, co dachówki na kościelnym dachu. To było niepotrzebne zgotowanie piekła naszemu proboszczowi - powiedziała kobieta w rozmowie z “Faktami” TVN.

Źródło: