Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz znów wywołał kontrowersje. Tym razem uderzył w pracujące matki. "Staną przed Bogiem na sądzie"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 15.11.2023 21:53

Ksiądz znów wywołał kontrowersje. Tym razem uderzył w pracujące matki. "Staną przed Bogiem na sądzie"

ksiądz
YouTube.com @Wroniecka (zrzut ekranu)

Ksiądz Michał Woźnicki znów o sobie przypomniał. Kontrowersyjny duchowny tym razem swoją wypowiedzią uderzył w studiujące i realizujące się zawodowo matki. Jego słowa szokują. 

Ksiądz Michał Woźnicki jest znany z kontrowersji

Ksiądz Michał Woźnicki kojarzony jest w dużej mierze ze swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami. Pięć lat temu duchowny został wyrzucony z zakonu salezjanów z powodu nieposłuszeństwa. W lutym poznański sąd skazał go na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności i prace społeczne po tym jak Woźniki "publicznie znieważył Żydów z powodu ich przynależności narodowej". W marcu Kościół wszczął procedurę mającą na celu wykluczenie księdza Woźnickiego ze stanu duchownego.

W ostatnich miesiącach duchowny obrażał m.in. osoby z niepełnosprawnościami czy lekarzy. Teraz oburzenie wywołały jego słowa odnośnie pracujących matek.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Ksiądz Michał Woźnicki odpowiedział na pytanie studentki

Ksiądz Michał Woźnicki podczas pielgrzymki z Olsztyna do Gietrzwałdu odpowiedział na nurtujące jedną z wiernych pytanie. Studentka zapytała go, co sądzi o studiujących i realizujących się kobietach. Nagranie z odpowiedzią Woźnickiego zamieścił w serwisie YouTube kanał Wroniecka.

- Będę studiować - po co? Żeby pracować. Będę pracować, jako kto, gdzie? Z tym się wiążą konsekwencje. Pani zostanie lekarzem, będzie leczyć ludzi. Nie przyjdzie pani dzisiaj do pracy, bo zachorowała na grypę. W przychodni, w ośrodkach zdrowia znajdą innego lekarza, ktoś mnie zastąpi. Natomiast w pewnych obowiązkach, które każdy z nas spełnia, jesteśmy niezastępowalni - tłumaczył studentce ksiądz Woźnicki nawiązując do roli obowiązków rodzicielskich.

- Dla stania się rodzicem Pan Bóg powołał instytucję małżeństwa. To jedyna wspólnota ludzi, którą Bóg chciał dla nich samych. Małżeństwo jest po to, żeby się rodziły dzieci - stwierdził i dodał, że w momencie małżeństwa "obowiązki stanu zyskują najwyższy punkt w realizowaniu - w przypadku niewiasty - macierzyństwa, w przypadku mężczyzny - ojcostwa”.

Ksiądz Michał Woźnicki uderzył w pracujące matki. "Stanie pani przed Bogiem"

- W pracy pani będzie lekarzem, będzie pani leczyć tysiąc ludzi, będą dzięki pani zdrowie odzyskiwać. Nie stawi się pani - znajdzie się inna pani doktor lub pan doktor. Jeżeli w rodzinie, w małżeństwie nie zrealizuje pani obowiązku stanu, zaniedba obowiązkowi matki, obowiązkowi ojca, stanie pani przed Bogiem na sądzie, za niezrealizowanie obowiązku stanu - mówił ksiądz. 

Duchowny podkreślił, że gdy kobieta jednocześnie pracuje, jest żoną i matką, to obowiązki matki stoją "wyżej" w boskiej hierarchii. Ksiądz Woźnicki, nawiązując w swojej wypowiedzi do tematu aborcji, stwierdził, że na studiach lekarskich może się pojawić egzamin "jak zabić człowieka". Jak powiedział, w przypadku możliwego sprzeciwu wobec prawu Bożemu, "idzie się do sekretariatu, prosi się o indeks i się odchodzi". - Pan Bóg znajdzie dla mnie inną rolę. Bo przed Bogiem stanę kiedyś i przed Bogiem będę sądzony - podsumował.

Tagi: Ksiądz