Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Twitter

Twitter

Rafał Trzaskowski
31.03.2024 19:00 Wpadka Rafała Trzaskowskiego. Szybko usunął film z sieci

Tegoroczne święta z pewnością na długo zostaną zapamiętane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Nie będą to jednak zbyt miłe wspomnienia, bowiem polityk zaliczył przy okazji Wielkanocy potężną wizerunkową wpadkę. I choć szybko pokajał się, a nawet przeprosił, niesmak pozostał. Cieszą się za to polityczni konkurenci włodarza stolicy, którzy nie hamują się w kpinach i uszczypliwych aluzjach.

ks. Janusz Chyła
17.11.2023 22:16 Ksiądz nie wytrzymał, poszło o aborcję. "Opętani tak mają"

Do tej pory prym wśród kontrowersyjnych księży zdecydowanie wiódł ks. Michał Woźnicki, jednak na poważną konkurencję zaczyna mu wyrastać inny kapłan, ks. Janusz Chyła. Duchowny ma już na koncie kilka głośnych wypowiedzi, ale to ostatnia wywołała wyjątkowe poruszenie wśród internautów. Chojnicki proboszcz postanowił na swój własny sposób skomentować wpis portalu Opoka dotyczący prawa aborcyjnego, obrażając przy tym w niewybredny sposób polityków. Użytkownicy X nie zostawili na nim suchej nitki, dając temu jasny wyraz.

ks. Daniel Wachowiak
16.10.2023 02:01 Ksiądz zobaczył wyniki wyborów. Od razu skomentował

Poznaliśmy już sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość, ale wątpliwe jest, czy uda mu się utrzymać przy władzy. Klęska partii rządzącej odbiła się szerokim echem zwłaszcza w sieci, gdzie została wielokrotnie skomentowana. O specyficzną wypowiedź pokusił się chociażby znany z kontrowersji ks. Daniel Wachowiak.

rocznica
02.08.2023 10:47 Skandaliczny wpis katolickiego portalu o Powstaniu Warszawskim. „Kara za grzechy”

Wtorkowa 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obok pięknych uroczystości, w niektórych kręgach niosła ze sobą również niemałe kontrowersje. Katolickie czasopismo "Polonia Christiana", do którego należy serwis PCh24.pl, dodało na swoim koncie w mediach społecznościowych wpis, który wywołał w sieci wielką burzę. Internauci nie pozostawili tego obojętnie.

świeczka
08.05.2023 13:12 Fala komentarzy po śmierci Kamilka z Częstochowy. Polacy są zgodni

W poniedziałek nad ranem Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przekazało tragiczną informację o śmierci 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Skatowany przez ojczyma i zdany na przyglądającą się wszystkiemu matkę chłopczyk walczył dzielnie przez kilka tygodni, ale jego obrażenia okazały się być zbyt poważne. Druzgocąca wieść o jego odejściu wywołała falę komentarzy wśród dziennikarzy, polityków i trzymających za niego kciuki obywateli. Nikt nie potrafi dziś pogodzić się z bestialstwem, jakie spotkało niewinne dziecko.

paczkomat
17.03.2023 22:46 Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon

Każdy z nas nie raz napotkał na swojej drodze wszechobecne paczkomaty firm kurierskich. Dla wielu są dużym ułatwieniem, dla innych uciążliwą przeszkodą. Co ma jednak powiedzieć pewien internauta, który przed jednym z paczkomatów w Kielcach napotkał... nagrobki.

EN 01497055 0008
04.01.2023 21:47 Beata Kempa staje w obronie Daniela Obajtka. Internauci szybko ją podsumowali

Beata Kempa, europarlamentarzystka i długoletni członek środowiska Zbigniewa Ziobry, próbowała na Twitterze bronić Daniela Obajtka. Bezkrytyczne podejście do ostatnich działań prezesa Orlenu sprawiło, że internauci rozpętali prawdziwą burzę.

czarnek terlikowski
30.12.2022 19:45 Przemysław Czarnek pokłócił się z dziennikarzem. Z każdym zdaniem pogrążał się coraz bardziej

Zaiskrzyło na linii Przemysław Czarnek a Tomasz Terlikowski. Tło słownej awantury pomiędzy panami, do której doszło na Twitterze, stanowiło skazanie byłego działacza szczecińskiej PO za pedofilię. Znany publicysta zarzucił ministrowi edukacji narodowej, że ten poprzez swoje wypowiedzi uczestniczy "w ponownym gwałcie na dziecku". Szef resortu MEiN nie pozostawał dłużny. "Jeżeli Pan nie przeprosi, pozywam do sądu" - napisał.

Znany z kontrowersji ksiądz ponownie szokuje. Tym razem kapłan wziął na celownik damską modę
11.10.2022 10:28 Kontrowersyjny ksiądz Roman rozpętał burzę w sieci. Skrytykował damską modę

Wypowiedzi w mediach społecznościowych potrafią wywołać prawdziwą burzę i na długo skołatać nerwy internautów. Zwłaszcza, gdy padają ze strony takich osób, jak duchowni. Znany z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze ks. Roman Kneblewski ponownie wzniecił pożar zamieszczając na swoim profilu zdjęcia damskich ubiorów i krytykując współczesną modę. Post został szeroko skomentowany przez obserwatorów, którzy byli w swoich opiniach mocno podzieleni.O ile gwiazdy najczęściej wykorzystują tzw. "sociale" do tego, by podgrzewać atmosferę wokół swojej osoby, to nie przystoi zwyczajnie kapłanowi, który powinien wykazywać się szczególną dbałością o to, co publikuje w sieci.Jak jednak pokazuje doświadczenie, nie każdy duchowny pamięta o tym, że jego słowa mogą wiele ważyć, zwłaszcza dla osób należących do wspólnoty Kościoła i chcących widzieć w nim autorytet.Oczywiście, kontrowersje wywoływać potrafią nawet te wypowiedzi, które zwyczajnie nie przypadną do gustu przeciętnym Kowalskim, mimo iż są w zgodzie z chrześcijańską nauką. i dotyczą problemów wiernych. Co innego jednak, gdy obiektem zainteresowania księdza pada kwestia mocno dyskusyjna i pozostająca w sferze prywatnych opinii, niekoniecznie przeznaczona do publicznych wynurzeń.