Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. z poważnymi zarzutami. Chodzi o pedofilię
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 13.12.2022 16:51

Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. z poważnymi zarzutami. Chodzi o pedofilię

krzysztof-s
Jan BIELECKI/East News

Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. z poważnymi zarzutami. Jak informuje TVP Info, 86-latek jest oskarżony o pedofilię. Szokujące doniesienia potwierdza prokuratura. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednocześnie odmawiając złożenia wyjaśnień.

Znany pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof S. oskarżony o pedofilię

Szokujące informacje dotyczące znanego pianisty i kompozytora jazzowego, Krzysztofa S. potwierdziła we wtorek Prokuratura Warszawska. Chodzi o czyny, których S. miał się dopuścić przed pięcioma laty.

12 grudnia zarzut popełnienia czynu z art. 200 par. 1 k.k. przedstawiony został Krzysztofowi S. Zarzut dotyczy zdarzenia z 2017 r. mającego miejsce w Puławach podczas warsztatów jazzowych organizowanych dla dzieci i młodzieży - poinformowała w rozmowie z TVP Info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Przedstawicielka służb jednocześnie podkreślała, że oskarżony 86-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, a także odmówił on składania wyjaśnień. - Aktualnie uzupełniany jest materiał dowodowy w sprawie - tłumaczyła.

20 ofiar Krzysztofa S. na przestrzeni 40 lat

O sprawie pisał jakiś czas temu dziennikarz i pisarz Mariusz Zielke. Stwierdził on, że wie o 20 ofiarach Krzysztofa S. na przestrzeni 40 lat.

- Pierwsze przypadki były z lat 70. Tych pierwszych nie jestem w stanie udowodnić, ponieważ te opisy są na tyle ogólnikowe, że nie jestem pewny, czy są prawdziwe. Natomiast wszystkie inne jestem w stanie udowodnić - mówił jeszcze w 2019 r. Zielke. 

- Krzysztof S. uwodził dzieci, molestował i gwałcił, a później je opanowywał i kontrolował, również w dorosłym życiu - poinformował Zielke. Dziennikarz już kilka tygodni temu pisał, że znany muzyk, pianista jazzowy i kompozytor wykorzystywał seksualnie uczestniczki programów „Tęczowy Music Box” i „Co jest grane?”. Jego zdaniem, próby nagłośnienia sprawy zakończyły się niepowodzeniem.

Artykuły polecane przez goniec.pl:

Źródło: TVP Info