Goniec.pl
Jarosław Kaczyński jest przeciwnikiem podwyżek dla polityków, zgodził się z Donaldem Tuskiem

EU2017EE Estonian Presidency Creative Commons Attribution 2.0; YouTube.com/PrawoiSprawiedliwosc

Jarosław Kaczyński zaskoczył wyznaniem o podwyżkach dla polityków. Przyznał rację Donaldowi Tuskowi

28 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Politykom PiS zacierającym ręce i wydającym w myślach pieniądze z planowanej podwyżki zrzednie mina. Jarosław Kaczyński skomentował zapędy do podnoszenia pensji osób siedzących w Sejmie, czy podpisującym kolejne ustawy i rozporządzenia. Prezes PiS namieszał, teraz jego podopieczni muszą całkowicie zmienić zdanie.

Jarosław Kaczyński kilkoma zdaniami może zmienić wszystkie plany rządu oraz stanowisko polityków będących u władzy. Pojawiły się nawet teorię, że prezes PiS wsłuchał się w głos Donalda Tuska i przyznał odwiecznemu rywalowi... rację.

Motocyklista i pasażerka jednośladu nie żyją, lekarze walczyli do końca

76-latek jechał motocyklem. On i jego 74-letnia pasażerka nie żyją. Są wstępne ustalenia śledczych

CZYTAJ DALEJ

- To nie podwyżka, tylko waloryzacja. Mamy do czynienia z kryzysem i ciężkimi czasami - wyjaśniał w rozmowie z Interią pewny swego Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Teraz w natychmiastowym tempie musi zmienić zdanie. Jarosław Kaczyński ma w tej kwestii inne zdanie.

Jarosław Kaczyński skomentował plany podwyżek dla polityków

Jarosław Kaczyński przemierzał kraj i spotykał się z suwerenem, który łagodnie mówiąc... nie do końca był zadowolony z działań władzy. Prezes PiS w trakcie długich godzin podróży miał czas przemyśleć, co takiego spowodowało niechęć przychylnych dotąd wyborców?

Wszystko na to wskazuje, gdyż w wywiadzie dla PAP jednoznacznie określił się jako przeciwnik podwyżek dla polityków. Jarosław Kaczyński namieszał w dotychczasowej narracji władzy, która utrzymywała, że jest to konieczny krok. Specjaliści od wizerunku muszą natychmiast napisać politykom PiS nowe kwestie.

- Jestem zdecydowanym przeciwnikiem podwyżek dla polityków. Moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby wpisanie odpowiedniej poprawki do ustawy okołobudżetowej - powiedział Jarosław Kaczyński dla PAP.

Podobnie, jak w przypadku rzekomych spiskowców w PiS, błędy władzy nie wynikają z ich próżnych zapędów i przekonaniu o swojej racji. Jarosław Kaczyński wszystko i wszystkich przejrzał. - To temat rzucony przez naszych przeciwników, aby znów podburzać opinię publiczną przeciw rządowi oraz PiS - wyjaśniła alfa i omega obecnego rządu.

Zamrozić podwyżki polityków, ale budżetówka powinna dostać więcej pieniędzy

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego podwyżki dla polityków to spisek. Prezes PiS zapewnia, że dodatkowe pieniądze dla posłów, senatorów i premiera, czy prezydenta to jedynie "wypadek przy pracy".

Jarosław Kaczyński zapowiada koniec "rozdawnictwa"

Koniec rozdawnictwa i przedwyborcza waloryzacja 500 plus. Ekspert przejrzał plany Kaczyńskiego

CZYTAJ DALEJ

- W przyszłym roku oczywiście nastąpi podwyżka kwoty bazowej, co w głównej mierze dotyczy pracowników budżetówki. Kwestia posłów, ministrów wyszła tutaj niejako przy okazji - zapewnił były wicepremier. Jarosław Kaczyński bohatersko przyznał (i wydaje się, że ten komunikat skierowany był bardziej do polityków, niż wyborców), że przykład powinien iść z góry.

Podwyżki dla polityków powinny zostać zamrożone? Takiego zdania jest Jarosław Kaczyński, który wprost mówi, że warto wprowadzić taką poprawkę gwarantującą, że więcej nie dojdzie do kolejnych wpadek powodujących rysy na wizerunku rządu PiS.

- Zdecydowanie będę za tym żeby zamrozić podwyżki dla polityków. Będę też stawiał tę sprawę na gremiach partyjnych - powiedział twardo dla PAP były wicepremier. - Nie sądzę, aby premier Mateusz Morawiecki miał inne zdanie - dodał, podkreślając jednomyślność z szefem rządu.

Donald Tusk przemówił do rozumu władzy?

W środę na Twitterze Donalda Tuska pojawił się wymowny film. Lider PO nie zostawił na PiS suchej nitki i wprost stwierdził, że działania władzy powinny spotkać się z jasną reakcją Polaków.

- Z automatu to tej władzy należy się wyrok wyborców, z automatu tej władzy należą się sprawiedliwe procesy przed niezależnymi sądami, za to, że okradają każdego dnia polskie rodziny z pieniędzy, z węgla, z cukru, z ciepłej wody, z nadziei, marzeń o własnym mieszkaniu i z poczucia bezpieczeństwa - usłyszeliśmy na filmie. Jarosław Kaczyński zgodził się z argumentami swojego oponenta i postanowił działać?

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jerzy Owsiak nie przebierał w słowach. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

Czytaj więcej >
Śmiertelny wypadek na A4: policja apeluje do świadków o pomoc

Wiadomości

Śmiertelny wypadek na A4. Policja apeluje do świadków o pomoc w ustaleniu faktów

Czytaj więcej >
KAREN MINASYAN/AFP/East News

Wiadomości

Rosja: Pożar w podmoskiewskim zakładzie produkującym tworzywa sztuczne

Czytaj więcej >
Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO przedłużone przez Mateusza Morawieckiego

Wiadomości

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie przedłużające stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO

Czytaj więcej >