Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński ma bardzo poważny problem. Polacy mają dość, najnowszy sondaż nie zostawił złudzeń
Piotr Dutka
Piotr Dutka 25.07.2022 09:06

Jarosław Kaczyński ma bardzo poważny problem. Polacy mają dość, najnowszy sondaż nie zostawił złudzeń

Jarosław Kaczyński
Screen Youtube Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński ma bardzo poważny problem. Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość nie byłoby w stanie samodzielnie rządzić. Partia rządząca sukcesywnie traci swoją przewagę, co jasno i klarownie pokazuje, że PiS byłoby zmuszone szukać potencjalnych koalicjantów.

Powszechna drożyzna, a także galopująca inflacja to główne problemy milionów Polaków. Są oni rozgoryczeni i winą za zaistniałą sytuację obarczają partię rządzącą. To właśnie dlatego, znaczące poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zaczyna powoli topnieć.

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory miały odbyć się już teraz, PiS nie byłby w stanie samodzielnie rządzić. Partia byłaby zmuszona do poszukiwania koalicjanta.

Nie jest to pierwszy sondaż, z którego jasno wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego znajduje się w poważnych tarapatach. Według pozyskanych danych PiS może liczyć na 34,2 proc. głosów.

Jarosław Kaczyński ma poważny problem. PiS powoli traci poparcie Polaków

Według wyników sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, na drugim miejscu znalazła się PO z 25,9 proc. poparcia, a podium uzupełniła Lewica z 9,8 proc. głosów.

Na partię Polska 2050 założoną przez Szymona Hołownię zagłosowałoby 9,4 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostaliby się jeszcze politycy PSL - Koalicja Polska z poparciem 6,3 proc. badanych.

Co ciekawe, poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja, która może liczyć na 4 proc. poparcia.

Jedynie 10,4 proc. Polaków nie było w stanie sprecyzować, na kogo oddałoby swój głos.

Warto wspomnieć, że według piątkowego sensacyjnego sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej" wybory wygrałaby Platforma Obywatelska, która odzyskałaby władzę. Drugie miejsce zająłby PiS. To pierwsze takie badanie od lat, które pokazuje, że zaufanie Polaków do partii rządzącej drastycznie spadło.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska