Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Opoczno: Kompletnie pijany kierowca woził pasażerów. Autobus wylądował w rowie
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 12.09.2022 21:21

Opoczno: Kompletnie pijany kierowca woził pasażerów. Autobus wylądował w rowie

Pijany kierowca autobusu miejskiego wjechał w przydrożny rów.
KPP w Opocznie

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy autobusu miejskiego wykazało badanie przeprowadzone przez policję na miejscu wypadku. 62-letni mężczyzna w trakcie kursu wjechał do przydrożnego rowu. W pojeździe było jeszcze dwóch pasażerów, którzy szczęśliwie nie ucierpieli w zdarzeniu.

Ponad dwa promile alkoholu u kierowcy autobusu miejskiego

O wielkim szczęściu mogą mogą mówić pasażerowie miejskiego autobusu w Opocznie, którego kierowca w trakcie porannego kursu wjechał do przydrożnego rowu.

Dzisiejszego poranka, około godziny 6:35, funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o zasłabnięciu kierowcy miejskiego autobusu, który miał się zatrzymać na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce zostały wysłane wszystkie służby ze strażą i ratownictwem medycznym na czele. Po ich dotarciu okazało się, iż pojazd komunikacji miejskiej znajduje się w pobliskim rowie. Policja przeprowadziła badania, które wykazały obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie kierowcy. Można sobie tylko wyobrazić jak niewiele brakowało do dramatycznego w skutkach wypadku. 62-letni kierowca przewoził dwóch pasażerów jednak szczęśliwie nikt nie został poszkodowany.

Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
KPP w Opocznie
Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
KPP w Opocznie
Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
KPP w Opocznie

Kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Kierujący pojazdem mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Jak poinformowała opoczyńska policja 62-latkowi został wystawiony mandat w wysokości 2500 zł za spowodowanie kolizji drogowej. Co więcej, za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze dodatkowo zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i zaapelowali do pozostałych kierowców, by pod żadnym pozorem nie podejmowali się prowadzenia pojazdu o spożyciu alkoholu.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości - mogliśmy przeczytać w komunikacie policji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: opoczno.policja.gov.pl

Tagi: wypadek