Goniec.pl
"Fakty" zakpiły z "Wiadomości" ,wytknięto wszystkie absurdy

"Fakty" TVN

"Fakty" TVN uderzyły w TVP. Ceny paliw, "für Deutschland" i Jarosław Kaczyński

11 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Za to płacą podatnicy. Nieoglądający też - powiedział reporter TVN w czasie materiału "Faktów" uderzającego między innymi w TVP. W czwartek widzowie byli świadkami prawdziwego ciosu wobec telewizji Jacka Kurskiego. Oberwało się zarówno TVP, jak i TVP Info. Nie zabrakło obrony cen paliw przez Magdalenę Ogórek.

Absurdalne materiały i tezy padające na antenie TVP i TVP Info trafiły do głównego wydania "Faktów" TVN. W materiale podkreślono, że działania kanałów podlegających Jackowi Kurskiemu podsycają antyunijne oraz antyniemieckie nastroje.

Pogoda burze

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską. Odnotowano ponad 1600 interwencji strażaków

CZYTAJ DALEJ

"Fakty" TVN uderzyły w TVP

Ogromny cios dla TVP. W "Faktach" pojawił się materiał, który wytknął wszystkie absurdy w relacjach pojawiających się na antenie publicznego nadawcy. W TVN TVP było nazywane "rządową telewizją".

Nie zabrakło dowodów na poparcie zarzutów wobec TVP. W "Faktach" TVN wyemitowano fragment "Wiadomości", gdzie pojawił się charakterystyczny już fragment z Donaldem Tuskiem mówiącym "für Deutschland".

- Za to płacą podatnicy. Nieoglądający też - powiedział dziennikarz stacji TVN. Na koniec materiału pojawiło się stwierdzenie, że narracja TVP jest wyjątkowo agresywna, a co więcej, "nawet PiS" nie reprezentuje podobnego poziomu.

Nie zabrakło Jarosława Kaczyńskiego

Niedawno Piotr Kraśko zadrwił z prezesa PiS, używając jego własnych słów. Na podobny zabieg zdecydowała się Anita Werner. Dziennikarka nawiązała do słów Jarosława Kaczyńskiego w Sochaczewie.

Wicepremier, który niedługo ma pożegnać się z rządową posadą, podczas swojej wizyty w Sochaczewie ponownie kontynuował temat reparacji wojennych. W materiale podkreślono, że prezes PiS "mówił o zagrożeniu ze strony Rosji i atakował Niemcy".

Posłanka Lewicy uderzyła w Tadeusza Cymańskiego, chcą jej ukarania

Burza w Sejmie, posłanka Lewicy przesadziła? Jest wniosek o jej ukaranie

CZYTAJ DALEJ

Wysokie ceny paliw są bronione na antenie TVP

Niemal codziennością w TVP oraz w "Wiadomościach" jest informacja, że paliwa poza granicami kraju są droższe niż w Polsce. Widzowie nie dowiadują się jednak, że średnia pensja w poszczególnych krajach pozwala najczęściej na kupno zdecydowanie większej ilości litrów paliwa.

W "Faktach" nie zabrakło i tego tematu. W materiale zacytowano fragmenty programu "Plan dnia" prowadzonego przez Magdalenę Ogórek. Dziennikarka TVP Info w rozmowie z politykiem PiS, nie tylko przekonywała, ale wręcz broniła podwyżek cen paliw na stacjach Orlen.

Berlin: kierowca wjechał w tłum

Berlin: zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach. Samochód wjechał w tłum, roi się od służb, lądował helikopter

W Berlinie kierowca wjechał w tłum. Zdjęcia z miejsca zdarzenia mrożą krew w żyłach. Niemiecki "Bild" podaje, ze w wyniku zdarzenia potwierdzono dotychczas śmierć jednej osoby. fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakty

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna

Wiadomości

Lubuskie: Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Nie żyją dwie młode osoby

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Wystartowała ogólnopolska akcja policji. Ma potrwać do końca roku

Czytaj więcej >
Pixabay/12019

Wiadomości

Pogoda na niedzielę. Burze, deszcz, gwałtowne wichury i śnieg w górach

Czytaj więcej >
materiały policyjne

Wiadomości

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

Czytaj więcej >
Mocne słowa premiera o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Wiadomości

Mocne słowa Mateusza Morawieckiego o Radosławie Sikorskim: "Pionek w grze putinowskiej propagandy"

Czytaj więcej >