Goniec.pl > Wiadomości > Piotr Kraśko czekał do ostatniej minuty "Faktów". Bezlitośnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.06.2022 12:40

Piotr Kraśko czekał do ostatniej minuty "Faktów". Bezlitośnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego

Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji
Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji

Sobotnie wydanie "Faktów" nie spodoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Piotr Kraśko zapowiadając gości "Faktów po Faktach" postanowił wykorzystać słowa prezesa PiS do uderzenia w wiarygodność TVP i zasugerowania, iż wicepremier docenił konkurencję Jacka Kurskiego.

Dopiero na sam koniec "Faktów" Piotr Kraśko zacytował prezesa PiS. Dziennikarz postanowił sięgnąć po deklarację Jarosława Kaczyńskiego z sobotniej konwencji partii.

Wcześniej zakpić z prezesa PiS postanowił sam Donald Tusk. Były premier zadrwił z szumnych planów jeżdżenia Jarosława Kaczyńskiego po Polsce i wskazał, że przed złożeniem z obietnicy nikt nie poinformował wicepremiera o cenach paliwa.

Piotr Kraśko sięgnął po inny cytat. Wykorzystał go przy zapowiadaniu gości w "Faktach po Faktach". - Dziękujemy za te ciepłe słowa - mówił prowadzący "Faktów" na antenie TVN.

Piotr Kraśko w "Faktach" zacytował Jarosława Kaczyńskiego

Nie ma wątpliwości, że wiadomości o wyczynie Piotra Kraśki z sobotniego wydania "Faktów" na pewno dotrą do najważniejszych osób w Prawie i Sprawiedliwości. TVN po raz kolejny uderzył w Jarosława Kaczyńskiego.

Co więcej, Piotr Kraśko, aby zadrwić z wicepremiera wykorzystał jego własne słowa z konwencji. W sposobie przedstawienia ich przez prowadzącego "Fakty" nietrudno wyczuć aluzję i zarzuty o stronniczość wobec TVP.

Nie bez znaczenia byłą wizyta w studio "Faktów" Krzysztofa Łapińskiego i Ryszarda Petru. Mieli oni rozmawiać o konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Po zapowiedzeniu gości Piotr Kraśko wypalił wprost do kamery.

- A propos konwencji PiS. Prezes powiedział dziś na niej świetne zdanie: "Są fakty i są opowieści". Pełna zgoda i dziękujemy za te ciepłe słowa - powiedział Piotr Kraśko. To jednak nie wszystko.

"Fakty" drwią z TVP, niedawno Anita Werner chwaliła się sukcesem

- I to mówimy tu, są "Fakty", w których czekamy na państwa jutro o 19. Do zobaczenia, dobrej nocy - dodał na sam koniec "Faktów" Piotr Kraśko. To nie pierwsza szpila wbita PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu i samemu Jackowi Kurskiemu.

Niedawno przy okazji chwalenia się zdobyciem Telekamery przez Anitę Werner w "Faktach" padła informacja, która mogła zaboleć lubiącego chwalić się sukcesami Jacka Kurskiego. Anita Werner poinformowała, że ma ona przyjemność prowadzić najchętniej oglądany serwis informacyjny w Polsce.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, tvn