Goniec.pl
Donald Tusk uderzył w Jarosława Kaczyńskiego, mówił o "dyrdymałach" i "fantazjach"

Pawel Wodzynski/East News; European People's Party Creative Commons Attribution 2.0

Donald Tusk się nie hamował. Powiedział co myśli o słowach prezesa PiS. "Fantazje" i "dyrdymały"

30 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Donald Tusk nie ma zamiaru odpuścić szansy na zadanie ciosu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Były premier zadbał o to, by tegoroczny "sezon ogórkowy" nie był nudny i odpowiedział na deklarację prezesa PiS o reparacjach wojennych od Niemiec. Oskarżył rywala o opowiadanie "fantazji" i "dyrdymałów".

Donald Tusk ma hobby i polega ono nie tylko na zabieraniu wnuków na lody. Lider PO lubuje się w przysłuchiwaniu się słowom Jarosława Kaczyńskiego i następnie rozbieraniu jego wypowiedzi na części pierwsze.

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary, więc... pobił się z żałobnikami

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary po pogrzebie. To, co zrobił jest oburzające

CZYTAJ DALEJ

Nie inaczej było w Olsztynku, gdzie PiS odnotował sromotną porażkę w wyborach na włodarza miasta. Donald Tusk wrócił pamięcią do kolejnych deklaracji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącego reparacji wojennych.

Prezes PiS mydli wyborcom oczy wizją pociągnięcia zachodnich sąsiadów do odpowiedzialności. Były wicepremier wykorzystuje marzenia prawej strony sceny politycznej i domaga się uznania "wyższości racji" w sporze o II wojnę światową. To ma konkretną cenę. Zadaniem Donalda Tuska pokazuje także, że Jarosław Kaczyński zupełnie nie wie, czym martwią się obecnie zwykli ludzie.

Donald Tusk uderza w Jarosława Kaczyńskiego, poszło o reparacje wojenne

Donald Tusk tym razem postanowił wykorzystać szumne słowa o pompowaniu niemieckich pieniędzy do polskiego budżetu. Prezes PiS nie ukrywa, że to się przecież Polakom należy.

- Liczę, że operacja dotycząca reparacji wojennych od Niemiec powinna przynieść rezultaty, chociaż zdaję sobie sprawę, że może to potrwać nawet całe pokolenie, ale kiedyś trzeba zacząć, nie wolno z tego rezygnować - mówił Jarosław Kaczyński po spotkaniu z przebywającym w Warszawie szefem CDU Friedrichem Merzem.

Donald Tusk nie ma podobnego zdania. - Jeśli chodzi o reparacje, każdy by chciał, żeby Polska otrzymywała pieniądze z różnych tytułów - oświadczył w Olsztynku lider Platformy Obywatelskiej.

Główny przeciwnik PiS (i tym samym wróg dobrobytu Polaków) zwraca uwagę na schemat, którym zdaje się kierować były wicepremier. - Problem jest taki, że Jarosław Kaczyński mówi o tym, kiedy zbliża się kampania - wskazał bez litości Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński zapowiada koniec "rozdawnictwa"

Koniec rozdawnictwa i przedwyborcza waloryzacja 500 plus. Ekspert przejrzał plany Kaczyńskiego

CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński nie rozumie zwykłych Polaków?

Deklaracja o swoistej walce ze smartfonami przejmującymi kontrolę nad młodzieżą nie były jedynym przejawem oderwania Jarosława Kaczyńskiego od rzeczywistości? Donald Tusk tak właśnie uważa.

Do tego twierdzenia dopasowane zostały słowa na temat reparacji wojennych od Niemiec. - Dzisiaj wrzuca się temat reparacji, a w drugim zdaniu wrzuca się informacje, że to może sprawa kolejnego pokolenia. Zawraca głowę Polakom, którzy boją się o każdy pieniądz. Boimy się, że w naszych miastach nie będzie prądu - grzmiał Donald Tusk.

Lider PO ponownie postawił się w roli osoby uświadamiającej, jak bardzo władza PiS przestała mieć kontakt z realiami życia w dzisiejszych czasach. Wcześniej obrazowo pokazywał, na jakie pieniądze liczyć mogą politycy planujący podwyżki.

- Trzeba tu i teraz podejmować decyzje, a nie opowiadać takie fantazje i dyrdymały - podsumował były premier.

Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: natemat, goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Wystarczy tylko spełnić określone warunki

Wiadomości

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Trzeba tylko spełnić określone warunki

Czytaj więcej >
Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Czytaj więcej >
Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Wiadomości

Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Czytaj więcej >
Monika Olejnik wskazała, co wyróżnia Andrzeja Dudę na tle jego poprzedników. Takiego podsumowania nikt się nie spodziewał

Wiadomości

Monika Olejnik w rozmowie z Aleksandrem Kwaśniewskim zakpiła z Andrzeja Dudy. Zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, kierowca ledwo uszedł z życiem

Wiadomości

Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, jest nagranie

Czytaj więcej >
Skandaliczna "wrzutka" do ustawy budżetowej. Media publiczne znów mają dostać krocie

Wiadomości

W tajemnicy dorzucili do ustawy budżetowej jeden zapis. Media publiczne znów mają dostać krocie

Czytaj więcej >